RTU docentes godina par dizaina un arhitektūras veicināšanu

13. jūlijs, 2021
Foto: RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta praktiskā docente Agrita Krieviņa-Siliņa (centrā) ar saņemto apbalvojumu.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)  Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) praktiskā docente Agrita Krieviņa-Siliņa konkursā–forumā «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» godināta par nozīmīgiem sasniegumiem dizaina veicināšanā. Savukārt Arhitektūras fakultātes zinātniskā asistente un lektore Antra Viļuma saņēma balvu arhitektūras veicināšanas jomā.

Piesakot A. Krieviņu-Siliņu konkursam, kolēģi viņu raksturoja kā radošu, sirsnīgu, atsaucīgu, atvērtu. «Mīlestības pilna attieksme atspoguļojas arī viņas profesionālajā darbībā, pilnveidojot amatnieciskās prasmes mūsdienīgā dizainā. Viņa ir dizainere, kas vēsturiskās vērtības vēlas saglabāt mūsdienīgos produktos. Agrita veido ilustrācijas žurnāliem, kā arī ir veidojusi vairāku grāmatu dizainus un vāku izstrādes. Agrita nodarbojas ar seno apavu pētniecību un atdarinājumiem Pasaules latviešu 3x3 saietos un citur. Seno apavu darināšanas kursos piedalījušies ap 2700 interesenti Latvijā, Vācijā, Īrijā, Beļģijā, Austrālijā. Kopā ar meitu izveidoja projektu 100 pastalas, braukājot apkārt pa Latviju un pasauli, mācot darināt pastalas pašu rokām. Agrita ir izpētījusi ādas apstrādāšanas tehnoloģijas, ir amatu meistare. Izpētītais praktiskajā darbībā ļoti labi sasaistīts kopā ar pētniecību un darbu universitātē,» teikts pieteikumā.

Antras Viļumas zinātniskais darbs saistīts ar koka arhitektūru, konstrukcijām un ilgstpēju. Kopš 2017. gada viņa aktīvi piedalās «Koka dienu» starptautiskās konferences organizēšanā. Sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību un «Koka arhitektūras centru» rīko dažādus seminārus un vieslekcijas par koka arhitektūru. Viņa ir koordinējusi BREEAM sertifikācijas dokumentāciju un procesu, veikusi sertifikācijas auditus koka konstrukciju ražotnēs Baltijas valstīs un Krievijā. RTU lektore ir autore vairāk nekā 30 publikācijām par koka arhitektūru izdevumos «Latvijas Arhitektūra», «Latvijas Būvniecība» un «Būvinženieris» un recenzētos zinātniskos izdevumos. A. Viļuma ir viena no galvenajām 2. Baltijas koka būvniecības foruma organizatorēm Latvijā. Pateicoties viņas iniciatīvai, RTU ir kļuvusi par  Jaunā Eiropas «Bauhaus» partneri. Šobrīd viņa aktīvi piedalās dažādos Jaunā Eiropas «Bauhaus» projektos.

Foruma «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības – līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

Tas notika 8. jūlijā Mazās Mežotnes pilī, kur jau 15 gadu saimnieko Regīna Deičmane un Andris Deičmanis. Foruma patrone ir Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore.

Vairāk informācijas par rezultātiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. jūlijs, 2021 plkst. 13:40