RTU Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu

17. novembris
.
.
.
RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītājai Elīnai Miķelsonei Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedz izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Foto: Izglītības un zinātnes ministrija

Par nozīmīgu ieguldījumu ideju un inovāciju vadības attīstībā valdība piešķir Ministru kabineta Atzinības rakstu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītājai vadībzinātņu doktorei Elīnai Miķelsonei. Svinīgā ceremonijā 17. novembrī Ministru kabineta Atzinības rakstu viņai pasniedz izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Ministru kabineta rīkojums. 

E. Miķelsone ir pētniece, uzņēmēja un inovāciju un ideju vadības eksperte ar lielu pieredzi darbā kā ar studentiem Latvijas augstskolās, tā ar dažādu jomu profesionāļiem, kuri vēlas trenēt radošumu un uzņēmējspējas, būt sekmīgāki inovāciju radīšanā. Viņas izveidotās aktīvās inovāciju mācības «Ideju fitness» izmantojuši daudzu Latvijas uzņēmumu darbinieki. Viņa radījusi vairākas ideju ģenerēšanas un attīstīšanas spēles, sniedz bezmaksas mentora atbalstu un konsultācijas jauniešiem, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī vada virtuālo inkubatoru «Biznesa siltumnīca» un izglītojošas sesijas cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem.

RTU viņa vada Dizaina fabrika – platforma studentiem, kas veicina inovatīvu ideju izstrādi, savstarpējo sadarbību, profesionālo kontaktu dibināšanu ar industrijas pārstāvjiem un ceļ uzņēmējdarbības kompetences. Piedaloties «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005), visu līmeņu studenti ar dažādu aktivitāšu, grantu un stipendiju atbalstu var pilnveidot jaunrades prasmes, attīstīt agrīnas zinātniski ietilpīgas biznesa idejas. Ik gadu šo iespēju izmanto ap 2000 studentu. Savukārt Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīcā ne tikai studenti, bet arī zinātnieki un RTU darbinieki var pārvērst savus izgudrojumus prototipos, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citas tehnoloģiskās iespējas. 

Lai sekmētu inovatīvo domāšanu un zinātņietilpīgu jaunuzņēmumu attīstību Latvijā, E. Miķelsones vadībā šoruden RTU ar partneriem organizēja Ginesa rekordu «Lielākā prāta vētra pasaulē». Tajā piedalījās 1217 dalībnieki, kuri Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā inovāciju treneru vadībā, izmantojot piecas dažādas radošuma simulācijas metodes, ģenerēja un reģistrēja jaunas produktu un pakalpojumu idejas, pārspējot līdzšinējā rekorda dalībnieku skaitu. Šī bija pirmā reize, kad Ginesa rekords ideju ģenerēšanā notika Eiropā. 

14. novembra Ministru kabineta rīkojums paredz Atzinības rakstu piešķirt 41 personai, tai skaitā desmit izglītības un zinātnes darbiniekiem. 

Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām, t.sk., ārvalstniekiem, par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

Vairāk informācijas par Ministru kabineta Atzinības raksta pasniegšanu izglītības un zinātnes darbiniekiem. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. novembris plkst. 15:03

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi