RTU Dizaina fabrikā tapuši risinājumi cīņai ar klimata pārmaiņām

31. oktobris, 2017
Foto – RTU Dizaina fabrika

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā globālām klimata pārmaiņām veltītajā iniciatīvā «Copernicus Climathon 2017» diennakts laikā starpdisciplinārās komandās rasti piemērotākie risinājumi Latvijas reģiona klimata pārmaiņu seku mazināšanai.

Par labāko risinājumu konkursa žūrija atzina viedās lauksaimniecības rīku ar kura palīdzību, pielietojot satelītu datus, iespējams noteikt teritorijas piemērotību dažādu lauksaimniecības kultūru audzēšanai. Uzvarētāju komanda saņēma 2000 eiro naudas balvu no Vides risinājumu institūta savu zināšanu un pieredzes pilnveidošanai.

Konkursa laikā tapa arī efektīvs, jaunajās tehnoloģijās bāzēts risinājums lauksaimniecības zemju stāvokļa uzraudzībai. Savus risinājumus energoefektīvu mājokļu tirgus veicināšanai, kā arī cilvēkam piemērotākās dzīvesvietas noteikšanai piedāvā arī RTU studenti, asociētais profesors un laborante.

Žūrijas pārstāvji uzsvēra, ka visu komandu risinājumiem piemīt liels potenciāls tos nākotnē ieviest praksē, tāpēc jāturpina darbs pie ideju attīstīšanas.

Konkursa žūrijā bija RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna, uzņēmējs Gundars Skudriņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta vadītāja Ilze Prūse, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras direktors pulkvedis Mārtiņš Liberts un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas vecākais eksperts Kaspars Karolis.

Visas nakts gaitā komandām bija iespēja veidot savu ideju prototipus, izmantojot RTU Dizaina fabrikā pieejamās tehnoloģijas un resursus.

«Copernicus Climathon» ir 24 stundu ilgs hakatons, kurā starpdisciplināras komandas meklē risinājumus klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem. Šogad hakatons norisinājās vienlaicīgi 104 pilsētās visā pasaulē. Rīgas hakatonā nozares eksperti iepazīstināja dalībniekus ar aktuālo informāciju par klimata pārmaiņām Latvijā, kā arī satelītu datu ieguvi, apstrādi, analīzi un izmantošanu. Komandu idejas palīdzēja attīstīt starpdisciplināra mentoru komanda – Vides risinājumu institūta (VRI) Vides projektu grupas vadītājs Gatis Eriņš, VRI vadošais pētnieks Dainis Jakovels, VRI izpilddirektore Inese Suija-Markova un SIA «Krassky» attīstības projektu vadītāja Līga Dripe.

«Copernicus Climathon 2017 Riga» organizē VRI un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Hakatons tiek īstenots Eiropas Komisijas programmās «Climate-KIC» un «Copernicus».

Papildu informācija par «Copernicus».

RTU Dizaina fabrika

31. oktobris, 2017 plkst. 15:37