RTU Dizaina fabrikā norisināsies «Garage48 Hardware & Arts Riga» hakatons

25. septembris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā no 29. septembra līdz 1. oktobrim notiks Latvijā pirmais viedo ierīču prototipēšanas hakatons «Garage48 Hardware & Arts Riga», kas uz nedēļas nogali Rīgu pārvērtīs inovāciju centrā.

No piektdienas vakara līdz pat svētdienas pēcpusdienai komandas, kuras izveidos uz vietas hakatonā, strādās pie prototipu izveides. Komandas tiks veidotas tā, lai tām piemistu pēc iespējas dažādu iemaņu un prasmju spektrs – sākot no iekārtu inženierijas, zemsprieguma un lietotņu izstrādes līdz fiziskai iekārtu un programmatūras projektēšanai.

Ja komandas vēlēsies turpināt prototipa izstrādi, tām tiks dota iespēja uzsākt dalību pirmsakselerācijas programmā «EstLat Accelerate», kas veidota, lai palīdzētu agrīnās stadijas jaunuzņēmumiem pārvarēt pārejas posmu un pēc pirmā radītā prototipa turpināt pilna laika darbu pie biznesa idejas izstrādes.

Tomēr prototipa turpmāka attīstīšana nav obligāta. Tā vietā svarīgākais dalības aspekts ir izaicināt sevi un iegūt jaunas zināšanas un prasmes. Hakatonā tika aicināti piedalīties produktu dizaineri, UI/UX dizaineri, elektronikas un mehānikas inženieri, serveru programmētāji, aplikāciju attīstītāji un programmētāji, mārketinga speciālisti un pētnieki. Pāris dienas pirms pasākuma dalībniekiem būs iespēja veiksmīgi sagatavoties prototipēšanas hakatonam. Sagatavošanās pasākumi norisināsies 25. septembrī Igaunijas pilsētā Tartu un 26. septembrī Latvijā, Rīgā.

Jau pēc pirmā hakatona 2014. gadā tika izveidoti vairāki projekti un jaunuzņēmumi, kas turpina savu darbību arī šodien. Tādi projekti kā «CheeksUp» un «Pilot Automotive Labs» no 48 stundu laikā izveidota prototipa izauguši par agrīnās stadijas jaunuzņēmumiem.

Pirmais «Garage48 Hardware & Arts» hakatons norisinājās 2014. gadā Tartu Universitātē Igaunijā. Toreiz hakatons radīja lielu sensāciju par to, ko iespējams uzbūvēt 48 stundu laikā, radot prātam neaptveramas iekārtas un dizaina prototipus, tostarp IoT (internet of things) un viedierīces, robotus, mākslīgā intelekta, virtuālās realitātes iekārtas un citu inovatīvus risinājumus.

«Garage48 Hardware & Arts Riga» hakatons tiek īstenots «Interreg Estonia-Latvia» programmā, ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. septembris, 2017 plkst. 11:22