RTU dāvina datoru Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniecei

30. marts, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu matemātikas konkursa galveno balvu – portatīvo datoru – ieguvusi Valmieras Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Līga Mangule. Jaunais dators jau lieti noderējis, gatavojoties Valsts matemātikas olimpiādei, kurā Līga guvusi atzinību.

30.03.2010.

«Dators darbojas lieliski un man pašai ļoti patīk,» stāsta Līga. «Ja tic, visu var iegūt. Esmu pārliecinājusies, ka taisnība ir tiem, kuri saka: lai vinnētu loterijā, jānopērk biļete.»

Loterijas biļetes vietā Līgai šoreiz ļoti veiksmīga bijusi dalība RTU organizētajā skolēnu matemātikas konkursā, kurš martā noritēja jaunizveidotajā RTU skolēnu portālā ORTUS. Konkursa dalībniekiem bija pareizi jāatbild uz 10 konkursa jautājumiem. Līga to izdarīja un iekļuva 32 konkursa finālistu vidū, starp kuriem izlozes ceļā tika noskaidrots datora īpašnieks.

Par uzvaru konkursā Līga uzzinājusi informātikas stundā tieši pirms āķīga, programmēšanai veltīta kontroldarba. Redzot Līgu tik priecīgu, klasesbiedri sākotnēji nav sapratuši, kāpēc tāds prieks pirms kontroldarba, taču, uzzinot prieka iemeslu, Līgas veiksme izpelnījusies arī visas Valmieras Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieku aplausus un ovācijas.

Piedalīties gan šajā, gan citos portāla ORTUS konkursos ieteikusi Valmieras Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Inese Purmale, par kuras ieteikumu Līga tagad jūtas ļoti pateicīga. Starp 32 konkursa finālistiem, kas pareizi atbildējuši uz visiem RTU matemātikas konkursa jautājumiem, bija arī Līgas klasesbiedrs Edvarts Bērzs, taču viņam šoreiz veiksme neuzsmaidīja.

Līgai līdz šim bija tikai stacionārais dators, taču, plānojot studijas pēc vidusskolas absolvēšanas, Līga gatavojusies tuvākajā laikā iegādāties arī portatīvo datoru, tāpēc par uzvaru konkursā ļoti priecājas. Jaunais dators visvairāk noder, gatavojot mājasdarbus un gatavojoties mācību priekšmetu olimpiādēm, kurās Līga aktīvi piedalās. Līgas kontā ir dalība fizikas, informātikas, matemātikas un latviešu valodas olimpiādēs. Valsts mēroga matemātikas olimpiādē Līga šogad guvusi atzinību.

RTU skolēnu portālu ORTUS Līga izmanto regulāri. «Lai arī mācos tikai 11. klasē, jau tagad ļoti noder skolēnu portālā ievietotie zināšanu pārbaudes testi, kuru mērķis ir palīdzēt skolēniem sagatavoties Centralizētajiem eksāmeniem. Tā ir lieliska iespēja bez maksas ārpus skolas pārbaudīt savas zināšanas ne tikai matemātikā, bet arī fizikā, angļu valodā un citos mācību priekšmetos,» atzīst Līga.

RTU skolēnu portāls darbojas kopš 2010. gada janvāra. Tajā skolēni var sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem un iejusties RTU studiju vidē. RTU portālā regulāri rīko dažādus tematiskos konkursus un viktorīnas, kuros piedaloties, skolēniem ir iespēja iegūt vērtīgas balvas. Reģistrēties vidusskolēnu portālā iespējams: http://www.nacstudet.lv/.

RTU skolēnu matemātikas konkursa galvenā balva sarūpēta ar Lattelecom atbalstu.

RTU Informācijas centrs

30. marts, 2010 plkst. 13:08