RTU darbu sākusi bērnistaba «Lācītis Integrālītis»

26. oktobris, 2010

«Lai mazuļi, kas augs jaunajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bērnistabā, ir spēcīgi un gudri un lai nākotnē studē inženierzinātnes,» atklājot RTU bērnistabu «Lācītis Integrālītis», vēlēja RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts.

26.10.2010.  Skatīt galeriju

bernistaba.jpg Jau ziņots, ka RTU studentu – jauno vecāku ērtībām 26. oktobrī darbu sāka bērnistaba «Lācītis Integrālītis». Bērnistaba izveidota ar SEB bankasatbalstu, un tajā studenti, kas vienlaikus studē un audzina bērnus, lekciju laikā savas atvases varēs atstāt pieredzējušu auklīšu uzraudzībā.

Bērnistabas atklāšanā piedalījās RTU Studentu parlamenta un RTU vadība, kā arī bērnistabas atbalstītāji.

Bērnistabas ģenerālsponsora – «SEB Bankas» pārstāvis, Kurzemes filiāles pārvaldnieks Mihails Zaikovskis atzina: «Jauno vecāku vēlme turpināt studijas ir ļoti apsveicama, tāpēc bērnistaba ir lieliska universitātes iniciatīva, kas sniedz vecākiem iespēju pēc iespējas vairāk būt kopā ar saviem bērniem, vienlaikus turpinot izglītoties.»

Savukārt RTU Studentu viesnīcu daļas vadītāja Iveta Sveržicka bērnistabas atklāšanā norādīja: «Savulaik Rīgas Politehniskajā institūtābija tik daudz studējošo vecāku, ka studentu organizācijai bija noslēgts līgums ar veselu bērnudārzu, kas atradās dienesta viesnīcu tuvumā. Tāpēc šā brīža  RTU studentiem vēl ir, uz ko tiekties.»

«Bērnistaba «Lācītis Integrālītis»  atrodas RTU dienesta viesnīcas telpās, Rīgā, Āzenes ielā 22a, 1. stāvā.  Lai izvērtētu vecākiem piemērotākos bērnistabas darba laikus, novembrī tā darbosies izmēģinājuma režīmā divas reizes nedēļā.  Pēc pirmā mēneša darbības rezultātu apkopošanas «Lācītis Integrālītis»  sāks regulāru darbu katru darba dienu.

Bērnu atstāšana bērnistabā būs maksas pakalpojums – par 90 minūtēm (vienas RTU lekcijas garums), ko bērns būs pavadījis bērnistabā, vecākiem būs jāmaksā 1 lats. Šis maksājums nepieciešams bērnistabas darbinieku darba algas nodrošināšanai.

Bērnistabas projekta ģenerālsponsors – AS «SEB Banka», atbalstītāji – mēbeļu veikals «Čiekurs» (SIA «Daiļrade koks»), bērnu preču veikals «Naturbaby» (SIA «Natural»), koka rotaļlietu izgatavotājs SIA «Eco Toys Latvia», SIA «Anna House». Bērnistabas iekārtošanā un rotaļlietu sagādē piedalījās arī RTU studenti.

Pārsteigumu bērnistabas atklāšanas dienā RTU sagādāja iRobot.lv pārstāvis, RTU Aparātu būves un automātikas fakultātes absolvents Vitolds Bīriņš, kurš bērnistabas vajadzībām dāvanā pasniedza robotu – putekļusūcēju.

Informācija par turpmāko bērnistabas darba laiku un citi jaunumi būs pieejami bērnistabas interneta mājaslapā.

RTU Studentu parlaments

26. oktobris, 2010 plkst. 15:49