RTU darbinieki sakopj bijušo rektoru atdusas vietas

13. oktobris, 2010

Pirms Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 148. gadadienas, kas tiks atzīmēta 14. oktobrī,  un par godu lielajai talkošanai, kas Latvijā norit visu oktobra mēnesi, RTU darbinieki kopīgā talkā  13. oktobrī sakopa bijušo RTU rektoru un izcilu zinātnieku piemiņas vietas Lielajos kapos.

13.10.2010.  Skatīt galeriju

lielie_kapi_2010.jpg RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis, Studiju daļas Studiju satura un programmu nodaļas vadītājs Helmuts Guļevskis, Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Kultūras centrs sakopa pirmo Rīgas Politehniskā institūta rektoru – Ernsta Nauka, Gustava Kīzericka, Augusta Līventāla u. c. – atdusas vietas, kā arī izcilu ar Rīgu un Rīgas Tehnisko universitāti saistītu personību piemiņas vietas – profesora Vilhelma Ostvalda, profesora Frīdriha Candera, profesora Voldemāra Fišera, Krišjāņa Barona, Krišjāņa Valdemāra, Friča Brīvzemnieka u. c.

Lielie kapi ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – kapu parks, bijusī kapsēta, kas atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētā starp Brīvības, Mēness, Miera un Klijānu ielu. Parka teritorija ir 22 hektāri.

Vēstures gaitā Lielos kapus ir skāruši vairāki vandālisma viļņi. Rīgas Tehniskā universitāte, kur jau ilgāku laiku darbojas īpaša entuziastu grupa, ir viena no retajām institūcijām, kas, īpaši aprūpējot RTU pirmo rektoru un ievērojamāko mācībspēku kapa vietas, pievēršas valsts nozīmes arhitektūras un vēstures pieminekļa sakārtošanai un uzturēšanai.

Lielajos kapos atdusas vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, uzstādīti mākslinieciski pieminekļi, kuri atspoguļo sava laikmeta raksturīgos mākslas stilus. No vēsturē zināmākajām personām Lielajos kapos apbedīti Rīgas Tehniskās universitātes (tolaik – Rīgas Politehniskā institūta) pirmie rektori, izcilākie zinātnieki, kā arī jaunlatvieši – valodnieki, rakstnieki un publicisti, komponisti, arhitekti, gleznotāji, izcili kultūras un sabiedriskie darbinieki.

RTU Informācijas centrs

13. oktobris, 2010 plkst. 12:37