RTU ciemojas topošie zinātnieki no Teikas vidusskolas 2. klases

14. marts, 2013

13. martā RTU Ūdens pētījumu laboratorijā viesojās topošie zinātnieki no Rīgas Teikas vidusskolas 2. klases.

Ciemošanās laikā mazie pētnieki RTU Būvniecības fakultātes Ūdens pētījumu laboratorijā un Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju institūtā uzzināja daudz interesanta par ūdeni, dzeramā ūdens attīrīšanu, kā arī paši izmēģināja spēkus Daugavas ūdens paraugu attīrīšanā. Jautrus mirkļus mazajiem pētniekiem sagādāja viesošanās energoefektīvas ēkas simulatorā un baktēriju aplūkošana mikroskopā.

Tika demonstrēta multfilma par ūdens ceļu no dabīgajām ūdens krātuvēm līdz mājokļiem un topošie zinātnieki sacentās, atbildot uz RTU pētnieku sagatavotajiem āķīgajiem jautājumiem.

Tikšanos par noderīgu un izglītojošu atzina Teikas vidusskolas mazie pētnieki, kas pateicās RTU par interesantajām demonstrācijām. Lai veicinātu bērnos interesi par zinātni, cerams šāda veida sadarbība ar Latvijas skolām turpināsies arī nākotnē.

RTU Zinātņu prorektora dienests

14. marts, 2013 plkst. 16:35