RTU budžets nākamajam gadam paredz stiprināt universitātes stratēģiski svarīgās jomas

27. decembris, 2023
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) padome ir apstiprinājusi RTU 2024. gada budžetu, kas veidots, lai universitāte sasniegtu savus stratēģiskos mērķus un attīstītu darbību prioritārajās jomās.

Kvalitatīvas studijas, izcila zinātne, ilgtspējīga inovācija un institucionālā ekselence ir četri galvenie mērķi, ko RTU ir definējusi savā 2023.–2027. gada stratēģijā, un ir noteikti arī prioritārie virzieni – STEM (science, technology, engineering, and mathematics) izglītība, projektu piesaiste, kā arī zinātne un inovācijas – šo mērķu sasniegšanai. Attiecīgi RTU ir apņēmusies ieguldīt šajos virzienos, lai tos stiprinātu, jo tie ir noteicošie, lai universitāte sasniegtu gan stratēģiskos mērķus, gan izpildītu RTU padomes doto uzdevumu iekļūt 500 pasaules labāko universitāšu saimē.

RTU kopējais budžets jaunajā gadā būs 103 miljoni eiro, pirmoreiz pārsniedzot 100 miljonu slieksni. Nākamgad RTU atbilstoši valdības lēmumam īstenos institucionālā finansējuma pilotprojektu, kas sniegs universitātei lielāku brīvību budžeta izmantošanā, vienlaikus fokusējoties uz konkrētu rezultātu sasniegšanu, piemēram, mazinot studentu atbirumu un sasniedzot konkrētu absolventu skaitu.

Stiprinot stratēģiski svarīgās jomas un virzienus, ir koriģēts budžets sporta un kultūras aktivitātēm, akcentējot studentu sportu un vairāk finansējuma piešķirot studentu iecienītākajiem sporta veidiem – basketbolam, futbolam un volejbolam, kā arī sportošanai trenažieru zālē un baseinā. Taču, mainoties prioritātēm, ir nācies atteikties no atbalsta sporta izlasēm, toties RTU turpinās atbalstīt jaunos sporta talantus duālās karjeras veidošanā, piešķirot īpašās budžeta vietas, lai sportisti varētu gan studēt, gan sasniegt augstus rezultātus sportā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. decembris, 2023 plkst. 13:05