RTU – Ķīpsalas bagātīgās vēstures daļa

2. novembris, 2018
.
.
Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes ēkas būvniecība 1965. gadā

«Rīgas Tehniskā universitāte (tolaik Rīgas Politehniskais institūts – RPI) Ķīpsalā ienāca tieši pirms 50 gadiem. RPI celtniecības vietu ieteica docents Kārlis Tabaks un 1963. gadā tika izstrādāts pirmais projekta uzdevums Ķīpsalas mācību kompleksam,» izvērstā Ķīpsalas vēsturei veltītā publikācijā sadaļas «Tūrisma gids» ciklā «Rīgas maršruti» 2. novembrī raksta delfi.lv.

Vēsturiskajā atskatā apkopoti svarīgākie Ķīpsalas attīstības pagrieziena punkti par laika posmu, sākot no pagājušā gada sākuma. Daļa publikācijas veltīta RTU studentu pilsētiņas tapšanas vēsturei, kā arī nākotnes attīstības vīzijām. 

Raksts papildināts ar nozīmīgākajiem un interesantākajiem faktiem par RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas attīstību. Pirmie studenti Ķīpsalā ienāca 1968. gadā, kad bija pabeigta Radiotehnikas un sakaru fakultātes (tagad – Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte) būvniecība. Savukārt 1975. gadā tika atvērta Celtniecības (tagad – Būvniecības inženierzinātņu) fakultātes mācību un laboratoriju ēka, kā arī sāka darboties studentu ēdnīca. Ēdnīca ar 600 vietām un ēdienu izsniegšanas slīdošo lenti tolaik bija īpaši moderna ēdināšanas vieta. Savukārt 1989. gadā ekspluatācijā tika nodots Ķīpsalas peldbaseins, kura celtniecība ilga desmit gadus. 

Pēc pārtraukuma, kuru RTU Ķīpsalas apbūvē radīja PSRS sabrukums, neatkarības atjaunošana un to pavadošās ekonomiskās sistēmas pārkātošanās problēmas, jaunu ēku būvniecība un esošo renovācija ar jaunu sparu atsākās 2010. gadā, kad šim mērķim tika piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi.

Raksta tapšanā konsultācijas sniedza RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra pārstāves Ilze Gudro un Alīda Zigmunde.

2018. gada 2. novembra delfi.lv publikācija «Ķīpsala»

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. novembris, 2018 plkst. 11:47

Līdzīgi raksti

Ziņas