RTU atzīta par Ģimenei draudzīgu komersantu

13. jūnijs, 2018
.
.
Foto no RTU darbinieku aktīvās atpūtas festivāla. Autore: Liene Bīdermane

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ikdienas darbā īsteno ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus, ko novērtējusi Labklājības ministrija, trešo gadu pēc kārtas piešķirot Ģimenei draudzīga komersanta statusu.

RTU kā darba devējam un izglītības iestādei ir svarīga katra darbinieka un studenta labsajūta un pašrealizācijas iespējas. Ģimenei draudzīgu apstākļu nodrošināšana un pasākumi sasaucas ar RTU vērtībām – stabilitāti un ilgspējīgu attīstību, jo ģimene ir viens no stipras sabiedrības pamatiem un nodrošina tradīciju pārmantošanu un turpmāku attīstību.

RTU darbinieki, kuriem ir bērni, darba devējs piedāvā dažādus «labumus», piemēram, apmaksātas papildu atvaļinājuma dienas, ir arī iespēja vienoties ar darba devēju par elastīgu darba grafiku, nodrošinot funkciju nepārtrauktību un sasniedzamību. Ķīpsalā darbojas bērnu spēļu istaba «Lācītis Integrālis». Darbinieku bērniem, kuri studē RTU studiju programmās, viena līmeņa studiju programmas apgūšanai tiek piešķirta atlaide studiju maksai saskaņā ar RTU noteikto kārtību, ja darbinieks ir noslēdzis attiecīgu vienošanos ar darba devēju par saistībām turpināt darba tiesiskās attiecības RTU. Reizi gadā RTU Semināru, sporta un atpūtas bāzē «Ronīši» tiek organizēts darbinieku aktīvās atpūtas festivāls, kurā tiek nodrošinātas dažādas aktivitātes visu vecumu bērniem un popularizēts aktīvs un veselīgs dzīvesveids. Jau vairākus gadus 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – universitāte piedalās akcijā «Darbā bērni». Šogad vairāk nekā 70 darbinieku bērnu iepazinās ar RTU, viesojās RTU laboratorijās un iepazina inženierzinātņu daudzveidību un vecāku ikdienas darba pienākumus. Savukārt Kultūras centrs darbinieku bērniem organizē vasaras radošās darbnīcas, kā arī piedāvā iespēju apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Darbinieku bērni arī labprāt apmeklē RTU Bērnu un jauniešu universitātes nodarbības un Studentu parlamenta rīkotās Tehniskās jaunrades dienas, Atvērto durvju dienā un izstādē «Skola» parasti iekļaujam dažādas izglītojošas aktivitātes bērniem.

13. jūnijā Labklājības ministrija 38 uzņēmumiem piešķīrusi «Ģimenei draudzīga komersanta» statusu, tai skaitā RTU. Statusu ieguvušie uzņēmumi saņem īpašu apliecību. Uzņēmumi arī uz gadu iegūst tiesības «Ģimenei draudzīga komersanta» logo izmantot savā uzņēmumā, interneta vietnē, plašsaziņas līdzekļos un darba sludinājumos. Pirms gada šādu statusu saņēma 31 uzņēmums. Kā atzīst Labklājības ministrs Jānis Reirs: «Interese par «Ģimenei draudzīga uzņēmuma» statusu arvien palielinās. Šajā sakarā mēs jau varam runāt par lielāku sociālo atbildību. Lai gan dažkārt darba devējam var šķist, ka laulība un bērni varētu traucēt darba kvalitātei, tieši ģimene ir katras stabilas, veselīgas sabiedrības pamats. Komersanti apzinās, ka laimīgs un apmierināts darbinieks, spēj sniegt lielāku pienesumu uzņēmumam. Un rezultātā iegūst visi!»

Ģimenei draudzīgu uzņēmējdarbības principu īstenošana uzņēmumos tiek vērtēta jau vienpadsmito gadu. Kopš 2011. gada uzņēmumi tiek apzināti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā. Viens no kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma orientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas, elastīgu darba laiku. Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darbavietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarībā. Tiek ņemta vērā arī uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem, jo tās veicina uzņēmuma lojalitāti, kā arī sekmē tā reputāciju, tostarp arī starptautiskajos tirgos, norāda Labklājības ministrijā.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

13. jūnijs, 2018 plkst. 12:52

Līdzīgi raksti

Ziņas