RTU Atvērto durvju dienā topošie studenti uzzinās par jaunumiem uzņemšanā un studiju organizēšanu nākamajā akadēmiskajā gadā

16. janvāris

Kā iestāties Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kādi šogad būs uzņemšanas nosacījumi, kas pirmkursniekus sagaida jaunajā studiju gadā, kā izskatās RTU studentu pilsētiņa Ķīpsalā un kādas ārpusstudiju aktivitātes piedāvā universitāte – to visu potenciālie studenti varēs uzzināt RTU Atvērto durvju dienā, kas notiks sestdien, 27. janvārī, plkst. 10.00–15.00 RTU auditoriju mājā «Domus auditorialis», Zunda krastmalā 8.

Auditoriju mājā būs pirmais pieturpunkts, kur informatīvajos stendos Atvērto durvju dienas apmeklētājus gaidīs studenti no RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes, Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes, Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes un Inženierekonomikas un vadības fakultātes, kā arī no RTU Arhitektūras un dizaina institūta, RTU Latvijas Jūras akadēmijas un RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas. Viņi pastāstīs par studijām un dzīvi RTU, savukārt Uzņemšanas komisijas stendā varēs uzzināt par jauno studentu uzņemšanas nosacījumiem.

Plkst. 11.00 apmeklētājiem tiks piedāvāta lekcija par izmaiņām RTU, reflektantu uzņemšanas procesu un sagatavošanas kursiem. Savukārt plkst. 11.30 durvis vērs RTU fakultātes un Arhitektūras un dizaina institūts, piedāvājot iepazīties ar savām telpām – auditorijām un laboratorijām, kā arī netraucēti aprunāties ar studentiem un mācībspēkiem īpaši sarunām domātās telpās.

Šogad vasaras uzņemšanā, kā ierasts, viens no konkursa kritērijiem, lai iegūtu budžeta vietu, būs cenralizēto eksāmenu rezultāti matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā, taču matemātikā uzņemšanas latiņa ir paaugstināta par diviem procentpunktiem un būs 20%. Savukārt, tāpat kā iepriekš, – ja papildus minētajiem eksāmeniem būs nokārtoti centralizētie eksāmeni fizikā vai ķīmijā, tad šo eksāmenu rezultāti tiks ņemti vērā konkursā un var palielināt reflektanta iespējas iegūt budžeta vietu.

Jauninājumi nepieciešami, lai rūpīgāk izvēlētos potenciālos studentus ar labām eksakto un dabaszinību zināšanām, lai viņi jēgpilni varētu studēt inženierzinātnes un augstās tehnoloģijas. Tāpat jaunajā studiju gadā RTU rūpīgi sekos līdzi pirmkursnieku sekmēm, īstenojot individualizētu pieeju, lai samazinātu studentu atbirumu un līdz ar to palielinātu absolventu skaitu, jo darba tirgū trūkst inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. Universitāte mērķtiecīgi attīsta savu infrastruktūru Ķīpsalas studentu pilsētiņā, kas tiek veidota par modernāko inženierzinātņu studiju centru Baltijā. Ķīpsalā ir koncentrētas RTU fakultātes, moderna Laboratoriju māja, Zinātniskā bibliotēka, dienesta viesnīcas un baseins.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. janvāris plkst. 12:52