RTU Atvērto durvju diena – visai ģimenei

29. marts, 2010
.
.
.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=GnV0Hq8qBh4}

29.03.2010.

RTU Atvērto durvju dienas programma RTU Atvērto durvju dienas programma 152.35 Kb

Sestdien, 10. aprīlī, no plkst. 11 līdz 16.30 Rīgas Tehniskajāuniversitātē (RTU), Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks Atvērto durvju diena.RTU pirmoreiz ciemos gaidīs ne tikai topošos studentus, bet arī viņuvecākus, jaunākos brāļus un māsas, kuru uzmanībai piedāvās aizraujošaslekcijas, filmas un tehniskās jaunrades darbnīcas.

Lai sniegtu iespēju iepazīties ar RTU studiju piedāvājumu ne tikaijauniešiem, bet arī viņu vecākiem un citiem ģimenes locekļiem, RTUAtvērto durvju dienā pirmoreiz tiks piedāvāta plaša informatīviizglītojoša programma gan topošajiem studentiem, gan viņu ģimeneslocekļiem.

Topošie studenti uzzinās par RTU studiju programmām un uzņemšanasnoteikumiem, par studiju kredītiem un stipendijām, par apmaiņasstudijām ārzemēs, sporta un kultūras aktivitātēm, sadzīvi RTUfakultātēs un dienesta viesnīcās. Veicot testus, varēs pārbaudīt arīsavas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un svešvalodās, kā arīsaņemt RTU mācībspēku ieteikumus par gatavošanos centralizētajiemeksāmeniem.

Savukārt skolēnu vecākiem tiks piedāvātas lekcijas par skolēnumotivēšanu studijām. Bet jaunākie brāļi un māsas tiks aicinātipiedalīties tehniskās jaunrades darbnīcās un konkursos, kur būs iespējaizzināt inženierzinātņu noslēpumus un savus radošos talantus,konstruējot improvizētus tiltus, katapultas, lidmodeļus, veidojotrotaslietas, lokot origami. Notiks arī RTU fakultāšu zinātniskoizstrāžu demonstrējumi un RTU pašdarbības kolektīvu uzstāšanās, toskaitā RTU tautas deju ansambļa «Vektors» un RTU vīru kora «Gaudeamus»priekšnesumi.

RTU Lielajā aulā tiks demonstrētas Izglītības un zinātnesministrijas Eiropas Sociālā fonda projekta «Dabaszinības un matemātika»sarūpētas filmas par tiem uzņēmumiem, kas ir lielākie inženieru darbadevēji Latvijā. Lai noskaidrotu inženieru karjeras iespējas, būsiespēja tikties gan ar RTU mācībspēkiem, gan ar studentiem unabsolventiem.

Visiem interesentiem RTU Atvērto durvju dienā būs iespēja apmeklēt Leonardo da Vinči izgudrojumu izstādi «Leonardo ģēnijs».

RTU piedāvā plašas iespējas ikvienam: gan bērniem bērnudārza vecumā,gan jauniešiem, gan viņu vecākiem. Ikviens atbilstoši savām interesēmvar izvēlēties piemērotas RTU studiju programmas, tālākizglītībasprogrammas, kultūras un izglītības pasākumus.

«Atvērto durvju diena ir simbolisks mēģinājums pavērt nelieluspraudziņu uz lielo, daudzveidīgo un iespējām pārbagāto pasauli, vārdāRTU. Jo RTU ir pasaule pasaulē. Mēs vēlamies, lai Atvērto durvju dienasir pasākums, kura laikā ikviens var līdzdarboties šīs pasaules tapšanā:gan studiju procesa pilnveidošanā, gan inovatīvu produktu izveidē,iemācīties aizraujošas lietas un tikties ar pasaules klases ekspertiem,kas strādā RTU. Paverot durvis, ceram, ka atradīsies daudz tāducilvēku, kas vēlēsies ienākt universitātē un kādu brīdi te uzturēties,lai iegūtu daudz jaunu zināšanu,  augtu paši un vēlāk, izmantojotinženiera izglītību, stimulētu visas Latvijas tautsaimniecībasattīstību,» atzīst RTU Atvērto dienu projekta vadītāja Evita Serjogina

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

29. marts, 2010 plkst. 16:08

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi