RTU Attīstības fonds aicina vidusskolēnus pieteikties stipendijai «Topošais profesionālis»

20. aprīlis, 2016

Vidusskolēniem, kuri uzrādījuši izcilas sekmes mācībās un vēlas studēt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), bet kuriem trūkst materiālā nodrošinājuma studijām, ir iespēja pieteikties stipendijai «Topošais profesionālis». Ikmēneša stipendijas 150 EUR vērtībā konkursa kārtībā tiks piešķirtas sešiem RTU 1. kursa studentiem.

Pieteikties stipendijai iespējams RTU Attīstības fonda mājaslapā fonds.rtu.lvno 20. aprīļa līdz 31. jūlijam. Pieteikties aicināti Latvijas vidējās izglītības iestāžu 12. klases skolēni, kuri 2016./2017. studiju gadā vēlas studēt RTU pamatstudiju programmas 1. kursā.

Stipendiju konkursu, veicinot izglītības pieejamību, organizē RTU Attīstības fonds sadarbībā ar AS «Olainfarm».«Farmācija ir zināšanu ietilpīga nozare, tāpēc mēs ik dienu redzam un novērtējam to, kādus jaunus apvāršņus izglītība spēj pavērt izaugsmei unnākotnes iespējām. Mēs jau daudzus gadus sadarbībā ar Latvijas vadošajām mācību iestādēm sniedzam iespējas, lai skolēni un studenti varētu papildināt gan zināšanas, gan profesionālo pieredzi. Šī stipendija ir atspēriena punkts jauniešu ceļā uz konkurētspējīgu augstāko izglītību,» saka AS «Olainfarm» valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Stipendiju konkurss norisināsies divās atlases kārtās. Pirmajā kārtā skolēnam jāiesniedz pieteikuma anketa, CV,informācija par ģimenes materiālo stāvokli, sekmes apliecinošs dokuments un motivācijas vēstule, kurā jānorāda vēlamā RTU studiju programma un jāieskicē nākotnes plāni pēc studijām. Otrā kārta notiks augustā, kad jau būs zināmi uzņemšanas rezultāti. Tad uz klātienes intervijām tiks aicināti konkursa finālisti — stipendiju pretendenti, kuri jau būs kļuvuši par RTU 1. kursa studentiem.

Pretendentu sniegumu konkursā vērtēs komisija, kuras sastāvā būs RTU Attīstības fonda, atbalstītāja AS «Olainfarm»,kā arī RTU zinātniskā un akadēmiskā personāla pārstāvji. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz augusta beigām, un stipendiju ieguvēji finansiālo atbalstu saņems visa pirmā studiju gada garumā.

20. aprīlis, 2016 plkst. 15:17