RTU ar darbnīcām piedalās «Bērnu pasaule un Kas te? Es te! Ķīpsalā 2013»

16. maijs, 2013

Bērni aicināti veikt pirmos soļus tehniskajās un inženierzinātnēs, piedaloties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) četrās eksperimentu darbnīcās, kas darbosies no 24. līdz 26. maijam pasākuma «Bērnu pasaule un Kas te? Es te! Ķīpsalā 2013» norises laikā. Mazie pētnieki uzzinās, kas ir elektrība, magnētisms, kā arī iegūs polimēru, izveidos elektrības detektoru un radīs transporta līdzekļus.

RTU arvien lielāku uzmanībupievērš jaunākā skolas vecuma bērnu intereses veicināšanai par tehniskajām un inženierzinātnēm – martā universitāte otro reizi rīkoja lielu apmeklētāju atsaucību guvušo «Zinātnes festivālu» un tagad ar prieku piedalās «Bērnu pasaule un Kas te? Es Te! Ķīpsalā 2013».

«RTUrūp Latvijas nākotne, kas lielā mērā ir atkarīga no jaunās paaudzes. Mūsu mērķis ir palielināt jauniešu skaitu, kuri izvēlas studēt tehniskāsun inženierzinātnes un lai to paveiktu, interese par šo jomu jāstiprinajau agrā vecumā. Maziem bērniem ir dabiska zinātkāre par pasauli un tajā notiekošo – parādot zinātnes aizraujošo pusi, ļaujot pašiem darboties un eksperimentēt, mēs veicinām interesi turpināt darbību tehniskajās jomās,» savu pārliecību pauž RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis.

Pasākums «Kas te? Es te! Ķīpsalā» ir vispopulārākā Latvijas Televīzijas (LTV) bērnu raidījuma unikāls īstenojums reālā vidēĶīpsalā. Tā mērķis ir aicināt bērnus savu brīvo laiku pavadīt aktīvi, lietderīgi un droši, izzinot pasauli, iesaistoties sportiskās un radošāsaktivitātēs. RTU izveidojusies sadarbība ar LTV un uzticīgākie «Kas te?Es te!» fani kādā no raidījumiem dažus eksperimentus būs jau pamanījušiun, iespējams, jau izmēģinājuši.

RTU Informācijas centrs

16. maijs, 2013 plkst. 11:04