RTU apmeklē klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars

30. augusts, 2023
.
.
.
RTU rektors Tālis Juhna tiekas ar klimata un enerģētikas ministru Raimondu Čudaru. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Apspriežot zinātnieku un novatoru lomu zaļās transformācijas īstenošanā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojas klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars. 

Politiķi nevar izrēķināt, cik CO2 izmešu rada, piemēram, mitrāji, to var zinātnieki, tādēļ paļaušanās uz lietpratējiem Latvijas ceļā uz klimatneitralitāti ir izšķirīga, saka R. Čudars. 

Tiekoties ar RTU rektoru Tāli Juhnu, zinātņu prorektora p.i. Gati Bažbaueru, studiju prorektori Elīnu Gaili-Sarkani, inovāciju prorektori Lieni Briedi un administratīvo direktoru Juri Iljinu, viņš iepazīstas ar RTU Zaļās Ķīpsalas konceptu, jau paveikto un plāniem kļūt par klimatneitrālu studentu pilsētiņu līdz 2030. gadam. Ar RTU vadību ministrs apspriež arī pētniecības un inovāciju lomu enerģētikas un klimata jomā, valsts līdzdalību pētniecības sekmēšanā, Latvijas izaicinājumiem. 

Jau šobrīd RTU zinātnieki pēta un attīsta dažādus ilgtspējīgus tehnoloģiskus risinājumus, ir pieejami atbalsta instrumenti zaļo tehnoloģiju radīšanai. Kā norāda T. Juhna, Latvijai ir ne tikai jātaupa resursi, bet jāpozicionējas kā tehnoloģiju izstrādātājai. Savukārt E. Gaile-Sarkane piebilst, ka, sekmējot studentos ilgtspējas domāšanu un izpratni, studiju saturu plānots papildināt ar zināšanās un prasmēm šīs kompetences attīstīšanai. Iecerēts arī mācībspēkiem nodrošināt ilgstpējas kursus.  

Lai sīkāk iepazītu RTU zinātnisko veikumu, R. Čudars ar ministrijas parlamentāro sekretāru Kārli Šadurski un kolēģiem vizītes laikā apmeklē arī RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) laboratorijas, tiekas ar fakultātes dekānu un VASSI pētniekiem. 

RTU apmeklē klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. augusts, 2023 plkst. 15:23

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi