RTU APF piedalās Piekrastes apbūves vadlīniju izstrādē

8. septembris, 2011

9. septembrī Papes Ķoņu ciemā, Rucavas novada Rucavas pagastā notiks LLTA «Lauku ceļotājs» un vadošo Latvijas arhitektu izstrādātais Piekrastes apbūves vadlīniju prezentācija un kultūras mantojuma karoga pacelšana Mikjāņu sētā. Vadlīniju izstrādē piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (RTU APF).

Pasākuma programma aplūkojama šeit.

Vadlīniju autors ir arhitekts Jānis Saknītis, un pie to sagatavošanas piedalījās: arhitekti Juris Dambis, Egons Bērziņš, Pēteris Blūms, Zaiga Gaile, Jānis Lejnieks, Ieva Zībārte, Liene Griezīte, Karīna Jansone, Arnis Dimiņš un vēsturnieks Ervins Vēveris. Vadlīnijas izstrādātas sadarbībā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, Latvijas Arhitektu savienību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, RTU APF. Vadlīnijas šobrīd tiek diskutētas ar Latvijas Pašvaldību savienību un Piekrastes pašvaldībām.

Vadlīnijas plānotas kā brīvprātīgs, publiski pieejams dokuments, aprakstot vispārējus apbūves principus piekrastē. Tie ir ieteikumi esošajiem un jaunajiem zemes īpašniekiem vai pircējiem, iedzīvotājiem unuzņēmējiem konkrētajā teritorijā ar rekomendāciju lietot apbūves elementus savai mājvietai, uzņēmējdarbībai utt., lai tie uzturētu un/vaiatjaunotu teritorijai raksturīgo.

RTU Informācijas centrs

8. septembris, 2011 plkst. 12:07