RTU aicina zinātniekus pieteikties tenūrprofesoru vakancēm

3. novembris, 2023
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir izsludinājusi konkursu uz trim vakantajām tenūrprofesoru vietām inženierzinātņu un tehnoloģiju, dabaszinātnes, datorzinātnes un informātikas, kā arī mašīnbūves un mehānikas nozarē. Pretendenti konkursa pieteikumus var iesniegt līdz 1. decembrim. 

Konkurss izsludināts:

  1. Inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē būvniecības un transporta inženierzinātnes apakšnozarē. Specializācija – ģeotehnika ar indikatīvo tematu «Grunts mehānika un grunts uzvedība dinamiskas slodzes apstākļos, klimata pārmaiņu ietekme uz ģeotehnisko procesu riskiem un grunšu īpašībām»;
  2. Dabaszinātnes, datorzinātnes un informātikas nozarē. Specializācija – kiberdrošībā ar indikatīvajiem tematiem «Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās» un «Kiberdrošība un privātums»;
  3. Mašīnbūves un mehānikas nozares Mašīnbūves tehnoloģijas apakšnozarē ar indikatīvo tematu «Aditīvās tehnoloģijas virsmu inženierija».

Uz tenūrprofesora vietu var pretendēt kandidāti ar zinātņu doktora grādu, vismaz trīs gadu darba pieredzi asociētā profesora vai profesora amatā un savā nozarē starptautiski atzītu pieredzi, kuri veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības darbu un nodrošina augstas kvalitātes studijas attiecīgajā zinātnes nozarē.

Pieteikumus uz izsludinātajām tenūrprofesora amata vietām var iesniegt līdz 1. decembrim, izmantojot e-pastu .

Konkursā izraudzītie tenūrprofesori tiks apstiprināti amatā uz diviem gadiem. Saņemot pozitīvu vērtējumu šī termiņa beigās, darba līgumu pagarinās uz nenoteiktu laiku. Tenūrprofesori saņems fiksētu atalgojumu, kas ir konkurētspējīgs pēc rietumu standartiem. 

Tenūrprofesūra jeb pastāvīgās nodarbinātības profesūra, ko Latvijā ieviesa pērn, ir īpaša profesoru motivācijas sistēma, lai atbalstītu augstas raudzes zinātniekus un sekmētu universitātes izcilību zinātnē. Tenūras sistēmu RTU ieviesa kā pirmā augstākās izglītības iestāde Latvijā, lai īpaši motivētu labākos profesorus, tā viņus piesaistot un noturot RTU. 

Tenūra sekmīgi darbojas daudzās Eiropas valstīs. Tā paredz, ka vēlētajam akadēmiskajam personālam, iegūstot noteiktu akadēmisko amatu, piemēram, asociētā profesora vai profesora amatu, un izpildot noteiktus profesionālās un zinātniskās kvalifikācijas kritērijus, tiks nodrošināts beztermiņa darba līgums.

Tenūras sistēma ir viens no risinājumiem cilvēkkapitāla attīstībai pētniecībā un inovācijās. Proti, tā paver plašākas iespējas konkursos piesaistīt Latvijas zinātnei un izglītībai izcilāko vietējo un ārzemju akadēmisko personālu. Pasaules līmeņa zinātnes klātesamība un šo zināšanu nodošana studentiem ir svarīga gan pētniecības attīstībai, gan jaunu un konkurētspējīgu jaunuzņēmumu radīšanai.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. novembris, 2023 plkst. 12:11

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi