RTU aicina vidusskolēnus iepazīt studiju vidi jaunā portālā

8. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir izveidojusi jaunu portālu ORTUS vidusskolēnu auditorijai. Tas skolēniem palīdzēs sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem un iejusties studiju vidē.

08.01.2010.  Skatīt galeriju

ortus_bilde.pngORTUS vidusskolēniem un citiem interesentiem piedāvā jaunas iespējas un informāciju, kas aktuāla topošajiem studentiem:

• bezmaksas e-studiju sistēmas kanālu, kurā pieejami universitātes mācībspēku sagatavoti, ērti lietojami materiāli, kas palīdzēs sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem matemātikā, fizikā, ķīmijā un angļu valodā;

• testus sagatavotības līmeņa pārbaudei matemātikā, fizikā, ķīmijā un angļu valodā;
  • informāciju par RTU piedāvātajiem sagatavošanās kursiem matemātikā, fizikā, zīmēšanā, angļu valodā un iespēju elektroniski pieteikties sagatavošanās kursiem;
  • informāciju par RTU studiju programmām;
  • informāciju par iestāšanās nosacījumiem RTU;
  • informāciju par RTU studiju vidi un sadzīvi (portālā publicēti RTU studentu pieredzes stāsti, informācija par ārpusstudiju dzīvi – kultūras un sporta pasākumiem, RTU 1. kursa studentes dienasgrāmata u. tml.);
  • iespēju izteikt viedokli un diskutēt, kā arī iepazīt potenciālos studiju biedrus un meklēt domubiedrus virtuālā forumā;
  • iespēju uzdot interesējošos jautājumus RTU studentiem, mācībspēkiem un darbiniekiem.

Lai iekļūtu portālā ORTUS (http://www.ortus.lv), skolēnam jāveic reģistrēšanās interneta vietnē: http://www.nacstudet.lv/.

Pēcreģistrēšanās ikviens skolēns portālā var izveidot savu profilu,ievietojot tur savu fotogrāfiju un pielāgojot portāla izvēlnes savāminteresēm, bet dizainu – gaumei.

Portāla mērķis ir veidot topošostudentu-domubiedru grupu un ļaut skolēniem jau laikus iejustiesstudenta lomā, lai palīdzētu izvēlēties piemērotu studiju programmu,kurā turpināt izglītību pēc vidusskolas absolvēšanas. Portāls sniegsatbalstu visiem studēt gribošajiem jauniešiem neatkarīgi no viņudzīvesvietas – tā būs iespēja uzzināt visu nepieciešamo par studijudzīvi RTU, nebraucot uz galvaspilsētu.

«Izmantojot portālu ORTUS,mēs vēlamies veidot dialogu ar skolēniem, palīdzēt vieksmīgi uzsāktstudijas universitātē un tā padarīt pieejamāku augstākoinženiertehnisko izglītību ikvienam jaunietim. Vēlamies arī noskaidrotjauniešu  nākotnes ieceres un domas par augstāko izglītību unprofesionālo karjeru,» atzīst RTU mācību prorektors profesors UldisSukovskis.

Par vidusskolēnu portāla ORTUS popularitāti liecinareģistrējušos skolēnu skaits jau pirmajā portāla darbības dienā –portālā reģistrējušies jau vairāk nekā 400 interesentu. Kā atzīstNatālijas Daudziņas ģimnāzijas skolniece Linda Bebre, šī ir nebijusiiespēja vidusskolēniem iegūt ļoti nepieciešamu informāciju un iejustiesstudiju vidē.

Vidusskolēnu portālu ORTUS paredzēts nemitīgi pilnveidot, reaģējot uz vidusskolēnu interesēm un vajadzībām.

Vidusskolēnuportālu ORTUS izveidojis RTU Informācijas tehnoloģijas dienestssadarbībā ar Mācību prorektora dienestu, mācībspēkiem, Studentuparlamentu un Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamentu.

8. janvāris, 2010 plkst. 10:52