RTU aicina uzņēmumus sadarbībā ar studentiem radīt nākotnes risinājumus uzņēmumu problēmām

27. novembris, 2019
.
.
.
Foto: Andra Marta Babre

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina uzņēmumus piedalīties inovāciju platformas «Demola Latvia» 2020. gada pavasara sezonā, piedāvājot starpdisciplinārām studentu komandām risināt uzņēmējdarbības izaicinājumus, kas saistīti ar tehnoloģiju straujo attīstību. 

Jaunu tehnoloģiju izpratnei un izmantošanai jākļūst par pamatprasmi, ņemot vērā to straujo attīstību un faktu, ka arvien vairāk ikdienas procesu tiek organizēti un vadīti digitāli. Tādēļ «Demola Latvia» aicina uzņēmumus inovāciju platformai pieteikt problēmsituācijas, kas sasaucas ar šo tendenci. Uzņēmumi savu dalību programmā var pieteikt šeit vai sazinoties ar programmas īstenotājiem, piemēram, koordinatori Līgu Jupatovu – .

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm, kas dod iespēju studentiem strādāt uz rezultātu orientētā reālā biznesa vidē, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, kuras ikdienā traucē ģenerēt nepieciešamība visu uzmanību veltīt akūtajiem procesiem. Uzņēmumi, piedaloties programmā, var iegūt inovatīvus un nākotnes tendencēm atbilstošus risinājumus, informāciju par klientu vēlmēm un vajadzībām, kā arī veidiem, kā piesaistīt un noturēt darbiniekus. Dalība «Demolā» uzņēmumiem arī palīdz veidot modernas un inovatīvas kompānijas tēlu. «Demola Latvia» īsteno RTU sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU). 

Lai iegūtu vairāk informācijas par sadarbības platformu studentiem, uzņēmumiem un universitātēm «Demola Latvia», RTU Dizaina fabrika 16. decembrī aicina uzņēmumus uz uzziņu dienu. 16. decembrī arī plānots rudens sezonas noslēguma pasākumus, kurā starpdisciplināras vietējo un starptautisko studentu komandas prezentēs inovatīvos risinājumus astoņu uzņēmumu definētām problēmsituācijām, kas sasaucas ar galveno tendenci – «gudrāki» produkti un pakalpojumi. Šajā sezonā risinājumi tiek izstrādāti tādiem pazīstamiem uzņēmumiem un zīmoliem kā «T2T», «CatchBox», «Ette Tete», «PEPI RER», «Latvijas Pasts», «Vizulo», «Cyberme» un «Mežpils alus». 

«Lai dalība programmā sniegtu pievienoto vērtību, ir jābūt pilnīgai izpratnei starp abām iesaistītajām pusēm, sākot ar pietiekami triviālo – saprast savas dalības iemeslus programmā, proti, vai no studentiem sagaidāt problēmas risinājumu, vai, kā mūsu gadījumā, svaigu un motivētu skatījumu no malas, kur var rasties risinājumi, par kuriem nebijām iedomājušies. Pēc tam nodrošini precīzu konkrētās problēmas, mērķu un sagaidāmā rezultāta definēšanu, nevairoties paust aktivitātes, kas nav nesušas vēlamo rezultātu. Būtiski arī izprast studentu vēlmi un motivāciju piedalīties programmā, lai saprastu papildu vērtību, ko šī sadarbība sniedz abām iesaistītajām pusēm,» uzsver «Mežpils alus» zīmola vadītāja Alise Pizika.

««Demola Latvia» mērķis ir radīt inovatīvus risinājumus uzņēmumu problēmjautājumiem, kas būs lietderīgi un izmantojami pēc pieciem un vairāk gadiem. Lai to īstenotu, nepieciešama gan brīvība ģenerēt idejas, gan definēti noteikumu, nepārtraukta pielāgošanos izmaiņām un tai pašā laikā spēja pievērsties detaļām praktisko nodarbību laikā,» saka L. Jupatova, uzsverot «Demola Latvia» komandas profesionalitāti. 

No šā gada «Demola Latvia» tiek īstenota jaunā kvalitātē. Tā ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem», kas vērsts uz studentu inovatīvās domāšanas un uzņēmējspēju attīstību. No šā gada studenti par dalību programmā var saņemt arī 200 līdz 228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. 

Studenti izmaiņas vērtē pozitīvi, uz rudens sezonu pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 198 studenti no 15 augstskolām. Tas ļāva «Demola Latvia» organizētājiem izvēlēties 40 zinošākos un motivētākos studentus, pirmo reizi programmā darbojas divi doktorantūras studenti. Programma arī papildināta ar nebijušām praktiskām nodarbībām komandu līderiem. 

Programma ilgst trīs mēnešus (no oktobra līdz decembrim), kuru laikā komandas izstrādās inovatīvus risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām. Komandām tiks nodrošinātas lekcijas un praktiskās nodarbības, dažādu nozaru ekspertu, mentoru un komandas koordinatoru atbalsts, kā arī infrastruktūra risinājumu izstrādei. Ja studentu idejas un izstrādātais risinājums uzņēmumam būs noderīgs, tas tiks licencēts.

2020. gada pavasara sezonas dalībuzņēmumi tiks atlasīti līdz decembra beigām, studentu atlase notiks janvāra beigās un komandu darbs tiks uzsākta februāra vidū, bet noslēgsies – maija vidū. 

Papildu informācija.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. novembris, 2019 plkst. 14:51

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi