RTU aicina uz Zinātnieku nakti Ķīpsalā

30. septembris, 2016

«Ķīmija ir mums visapkārt — pat cepot mājās pankūkas norisinās ķīmiskās reakcijas,» saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) dekāns profesors Valdis Kokars, Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» aicinot interesentus Zinātnieku naktī 30. septembrī plkst. 18-23 nākt uz RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā un iesaistīties dažādos zinātniskos eksperimentos.

MLĶF zinātnieki un RTU Studentu parlamenta aktīvisti sola krāšņu un aizrautīgu Zinātnieku nakts programmu. Būs iespēja gan šķērsot spiegu tuneli, izvairoties no lāzerstariem, gan no rapša eļļas iegūt dīzeļdegvielu, gan taisīt zobu pastu ziloņiem, gan, gaismai mijiedarbojoties ar ķīmiķu sintezētajām vielām, rakstīt slepenus vēstījumus. Tāpat varēs vērot sumo robotu cīņas un uzklausīt robotikas ekspertu skaidrojumu par tām, kā arī taisīt katapultas un piemiņai nobildēties fotostūrītī ar ķīmisku salūtu fonā.

MLĶF materiālzinātnes programmas students Uvis Drežels sižetā stāsta, ka pamazām jauniešu interese par ķīmijas un eksakto zinātņu studijām pieaug. Iespējams, tieši šajā Zinātnieku naktī, iepazīstot RTU zinātnieku darbu, ne viens vien jaunietis izlems savu dzīvi saistīt ar zinātni.

Sižetu par Zinātnieku nakti RTU var noskatīties LTV mājaslapā.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

30. septembris, 2016 plkst. 12:09