RTU aicina uz akadēmiķa Jāņa Grundspeņķa lekciju par mākslīgā intelekta attīstību

22. februāris
.
.
.

28. februārī plkst. 16.15 notiks akadēmiķa RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes profesora Jāņa Grundspeņķa lekcija par mākslīgā intelekta attīstību, kurā viņš atklās, kas slēpjas aiz mākslīgā intelekta, kādas iespējas tas piedāvā un vai ir pamats bažām, ka mākslīgā intelekta dominance varētu apdraudēt cilvēci.

Lekcija ir otrais pasākums ciklā «RTU akadēmiķu lasījumi».

Lai akadēmiķi varētu nodot savu zināšanu kapitālu un pieredzi tālāk jaunākajiem kolēģiem un studentiem, kā arī lai veicinātu savstarpējo domu apmaiņu un diskusijas par aktualitātēm dažādās zinātņu nozarēs, no šī gada regulāri, reizi mēnesī, notiek RTU akadēmiķu publiskie priekšlasījumi.

Priekšlasījums notiks Zunda krastmalā 10, 102. auditorijā. Tas notiks angļu valodā, lai arī ārzemju studenti un kolēģi var tajā aktīvi piedalīties. Dalība pasākumā ir bez maksas un iepriekšējas reģistrēšanās.

Turpmāko «RTU akadēmiķu lasījumu» programma:

  • 20. martā akadēmiķis Jānis Krastiņš iepazīstinās ar jūgendstila arhitektūras mantojumu Latvijā;
  • 14. aprīlī akadēmiķa Leonīda Ribicka priekšlasījumā varēs uzzināt, kā spēka elektronika 21. gadsimtā ietekmējusi tehnoloģiju attīstību;
  • 20. maijā akadēmiķa Māra Knites prezentācija sniegs ieskatu viedo materiālu attīstībā;
  • 25. septembrī akadēmiķis Jurijs Dehtjars pievērsīsies aktualitātēm biomedicīnas pētījumos.

RTU Akadēmiķu padome ir konsultatīva institūcija, kurā var piedalīties visi patreiz un agrāk RTU strādājošie Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi un korespondētājlocekļi. Tā izveidota, lai dotu iespēju akadēmiķiem izteikt viedokli un dalīties pieredzē. Līdz šim RTU Akadēmiķu padome pārsvarā ir strādājusi, lai sniegtu ieteikumus RTU vadībai studiju kvalitātes uzlabošanai, galvenokārt studiju satura pilnveidošanai matemātikā, fizikā un ķīmijā.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. februāris plkst. 12:42

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi