RTU aicina studēt pilsētekonomikas specialitāti

20. jūnijs, 2013

20.06.2013.

Šogad Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas unvadības fakultātē (RTU IEVF) Tautsaimniecības un reģionālās ekonomikas institūtā (TREI) notika pirmais izlaidums maģistra profesionālo studiju programmas «Ekonomika» pilsētekonomikas absolventiem – pirmajiem ar šāduspecializāciju Latvijā.

Labāko sniegumu parādīja studenti, kuri iepriekš bija ieguvuši zināšanas būvniecības jomā. Programmas apguves rezultātā tiek iegūts maģistra grāds ekonomikā. Tajā var iestāties gan reflektanti ar bakalaura grādu ekonomikā vai vadībzinātnē, gan ar bakalaura profesionālo grādu un/vai piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un civilās celtniecības nozarēs vai arī bakalaura akadēmisko grādu būvzinātnes nozarēs.

Studiju ilgums ir 1,5 gadi, un, tās pabeidzot, tiek piešķirts maģistra profesionālais grāds ekonomikā. Ar iepriekšējo akadēmisko izglītību studiju ilgums ir 2,5 gadi, un, tās beidzot, tiek piešķirts gan maģistra grāds, gan ekonomista kvalifikācija.

Studiju programmā tiek akcentētas ar pilsētu un teritoriju attīstību saistītas problēmas, uzsvarot ekonomiskos aspektus. Tiek piedāvāti šādi studiju priekšmeti: pilsētu ekonomika un sociālā vide; reģionālā pārvaldība;  energoapgādes ilgtspējīga attīstība; grāmatvedība un finanses u. tml. Programmu atbalsta Latvijas Būvinženieru savienība un ar reģionālo attīstību saistītas valsts institūcijas.

2012./2013. adēmiskajā gadā tiek piedāvātas budžeta vietas. Var studēt arī par maksu Ls 1150 gadā. Pilna laika studijas notiek darba dienu vakaros no plkst. 18.15.

Ir iespēja studēt arī nepilna laika studijās pa sestdienām, studiju maksa ir Ls 820 gadā.

IEVF TREI

20. jūnijs, 2013 plkst. 11:15