RTU aicina skolēnus pieteikties Bērnu un jauniešu universitātei

21. septembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) aicina pamatskolēnus trijās klašu grupās – 2.–3., 4.–6. un 7.–9. – pieteikties nodarbībām, kurās caur praktiskiem uzdevumiem interesantā un bērniem saistošā veidā tiks skaidroti dažādu ierīču darbības principi. Pirmās nodarbības notiks jau septembra pēdējā dekādē.

RTU BJU nodarbības ir bez maksas un notiek RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6. Pieteikties nodarbībām interesenti aicināti, aizpildot reģistrācijas anketu. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots.

Jaunā semestra praktiskās nodarbības skolēniem būs iespēja pavadīt «dari pats!» noskaņās, mācoties, kā droši izjaukt un salikt mehānismus, izprast to darbību, atrast bojājumus un tos izlabot. Nodarbībās skolēni tiks iepazīstināti arī ar iekārtu izstrādes principiem, programmēšanu, kā arī ar datorspēļu un «Android» aplikāciju izstrādi. Procesa gaitā liela uzmanība tiks pievērsta ģeometrijai, kā arī saimniecībā plaši izmantotu vielu un materiālu izzināšanai.

2.–3. klases nodarbības notiks otrdienās no plkst. 16 līdz 17, 4.–6. klases 1. grupas nodarbības notiks piektdienās no plkst. 15 līdz 16, 4.–6. klases 2. grupas nodarbības notiks piektdienās no plkst. 16.15 līdz 17.15, savukārt 7.–9. klases nodarbības notiks trešdienās no plkst. 16.30 līdz 18. Pirmās nodarbības katrā klašu grupā notiks septembra pēdējā dekādē, jau sākot ar 27. septembri. Katrai klašu grupai nodarbības notiks vienu reizi nedēļā līdz skolēnu ziemas brīvlaikam. Skolēnu rudens un ziemas brīvlaikā BJU nodarbības nenotiks.

RTU BJU ir izveidota, lai veicinātu bērnu un jauniešu dabisko zinātkāri, atklātu viņu talantus un iepazīstinātu ar nākotnes studiju un karjeras iespējām. Tā ir vieta, kur bērni un jaunieši var pavadīt brīvo laiku un iegūt atbildes uz daudziem «kāpēc?». Te netiek liktas atzīmes, bet katrs jautājums ir uzmanības un izpētes vērts.

2015. gada vasarā RTU BJU kļuva par dalībnieci tīklojumā «EUCU.net», kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā, kā arī citviet pasaulē.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

21. septembris, 2016 plkst. 14:38