RTU aicina skolēnus pieteikties Bērnu un jauniešu universitātē

27. janvāris, 2017
Foto - Edgars Špengelis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) aicina pamatskolēnus trijās klašu grupās – 2.–3., 4.–6. un 7.–9. – pieteikties nodarbībām, kurās caur praktiskiem uzdevumiem interesantā un bērniem saistošā veidā tiks skaidrota mērījumu būtība un stāstīts par mērierīču izmantošanas iespējām. Pirmās nodarbības notiks jau 31. janvārī un turpināsies līdz 31. maijam.

RTU BJU nodarbības ir bez maksas un notiek RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Pieteikties nodarbībām interesenti aicināti, aizpildot reģistrācijas anketu. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots.

Jaunā semestra sākumā nodarbībās skolēniem būs iespēja uzzināt, kas ir mērījumi un kā tos veikt, iepazīties ar dažādiem mērinstrumentiem un to pielietošanas iespējām, kā arī noskaidrot, cik liela ir ticamība mērinstrumentu veiktajiem mērījumiem. Semestra otrā daļa būs veltīta atklājumu un izgudrojumu būtībai, cenšoties saprast, kā tie top un kā šī jauniegūtā informācija no izmēģinājumu laboratorijām nonāk līdz mācību grāmatām un plašākas sabiedrības redzeslokam. Nodarbībās tiks pievērsta uzmanība arī jautājumiem par informācijas uzticamību, skolēniem mācot, kā atšķirt zinātni no māņticības.

2.–3. klašu nodarbības

Pirmā grupa: otrdienās no plkst. 15.30 līdz 16.30;
otrā grupa: otrdienās no plkst. 16.45 līdz 17.45.

4.–6. klašu nodarbības

Pirmā grupa: ceturtdienās no plkst. 15.30 līdz 16.30;
otrā grupa: piektdienās no plkst. 15.00 līdz 16.00;
trešā grupa: piektdienās no 16.15 līdz 17.15.

7.–9. klašu nodarbības

Pirmā grupa: trešdienās no 16.30 līdz 18.00.

Katrai klašu grupai nodarbības notiks vienu reizi nedēļā ar pārtraukumu skolēnu pavasara brīvlaikā.

RTU BJU ir izveidota, lai veicinātu bērnu un jauniešu dabisko zinātkāri, atklātu viņu talantus un iepazīstinātu ar nākotnes studiju un karjeras iespējām. Tā ir vieta, kur bērni un jaunieši var pavadīt brīvo laiku un iegūt atbildes uz daudziem «kāpēc?». Te netiek liktas atzīmes, bet katrs jautājums ir uzmanības un izpētes vērts.

2015. gada vasarā RTU BJU kļuva par dalībnieci tīklojumā «EUCU.net», kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā, kā arī citviet pasaulē.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

27. janvāris, 2017 plkst. 8:46