RTU aicina piedalīties PLZK diskusiju klubā «Zinātne un uzņēmējdarbība»

21. oktobris, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina piedalīties vienā no Pasaules latviešu zinātnieku kongresa aktivitātēm – diskusiju klubā «Zinātne un uzņēmējdarbība», kas norisināsies 27. oktobrī no plkst. 10 līdz 13 RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā.

Pieteikšanās dalībai klubā: portālā Draugiem.lv.

Diskusiju klubā piedalīsies valdības un nevalstisko organizāciju pārstāvji, baņķieri un investīciju firmu pārstāvji, pieredzējuši uzņēmēji, kas jau sekmīgi pārstāv Latvijas vārdu pasaulē, pārdodot idejas un izgudrojumus, sākot no Amerikas, līdz pat Ķīnai, kā arī uzņēmēji, kas tikai sāk īstenot inovatīvas biznesa idejas. Jaunu risinājumu – virtuālu, īpaši zinātnieku vajadzībām izstrādātu sociālo platformu prezentēs portāla «Draugiem.lv» pārstāvji.

Diskusijas kluba dalībnieki tiks aicināti diskutēt par akadēmiskās un uzņēmējdarbības vides sadarbību.

Diskusiju klubu vadīs RTU rektora vietnieks biznesa attiecību un attīstības jautājumos Modris Ozoliņš.

Diskusiju klubs «Zinātne un uzņēmējdarbība» būs viena no Apvienotā Pasaules latviešu zinātnieku III un Letonikas IV kongresa «Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte» aktivitātēm. Kongress Rīgā norisināsies no 24. līdz 27. oktobrim, tajā piedalīsies 1200 dalībnieki no 15 valstīm. Kongresa atklāšanas plenārsēde notiks 24. oktobrī plkst. 10  Latvijas Zinātņu akadēmijā, Rīgā, Akadēmijas laukumā 1.

Kongresā paredzēti arī vairāki citi pasākumi, kas notiks RTU: 25. oktobrī visas dienas garumā fakultātēs norisināsies tehnisko zinātņu sekciju darbs. Bet 25. oktobrī no plkst. 18.30 līdz 21.30 RTU Mazajā zālē, Rīgā, Kaļķu ielā 1, norisināsies diskusiju klubs «Latvijas energoneatkarība».

Pārējo kongresa diskusiju klubu un plenārsēžu norises laiks un vieta:

• 25. oktobris plkst. 18.30–21.30, Rīgas Latviešu biedrības nama Lielā zāle, diskusiju klubs «Latviskā identitāte un tās izpausmes»;
  • 26. oktobris plkst. 10.00–17.30, Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielajā zālē, 2. plenārsēde «Zinātnes politika un prioritāro pētījumu virzieni Latvijā» (plenārsēdes tiešraidi iespējams noskatīties portālā www.lu.lv);
  • 27. oktobris, plkst. 10.00–13.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas II stāva Sēžu zālē, diskusija «Zinātnes politika un prioritātes»;
  • 27. oktobris, plkst. 10.00–13.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta zālē, diskusija «Novecošana un jaunatnes iesaiste zinātnē»;
  • 27. oktobris, plkst. 10.00–13.00 LU Sociālo zinātņu fakultātes 1. auditorijā, diskusija «Zinātne un nacionālā identitāte»;
  • 27. oktobris, plkst. 10.00–13.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas III stāva Mazajā zālē, diskusija «Zinātnes popularizēšana sabiedrībā un zinātnes žurnālistika»;
  • 27. oktobris, plkst. 10.00–13.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas III stāva 2. auditorijā, diskusija «Globālais un nacionālais zinātnē»;
  • 27. oktobris, plkst. 14.00–17.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielajā zālē, Noslēguma plenārsēde (plenārsēdes tiešraidi iespējams noskatīties portālā www.lu.lv).

RTU Informācijas centrs

21. oktobris, 2011 plkst. 10:16