RTU Absolventu asociācijas loterijas uzvarētājus sveic Ekmanis, Rimšēvičs un Ribickis

31. oktobris, 2012

Otrdien, 30. oktobrī, notika svinīga Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Absolventu asociācijas loterijas uzvarētāju sveikšana un balvu pasniegšana. Loterijas uzvarētājus sveica RTU absolventi: olimpietis un uzņēmējs Zintis Ekmanis, RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Skatīt galeriju

aa_loterijas_uzvaretaji_0055.jpgRTU Absolventu asociācijas loterija notika RTU 150 gadu jubilejas noslēguma svinību laikā Arēnā Rīga. Tajā bija iespēja savā īpašumā iegūt vērtīgas balvas.

Loterijas uzvarētāja Ieva Rumba, Inženierekonomikas un vadības fakultātes 2000. gada absolvente, ieguva mēneša abonementu RTU Ķīpsalas peldbaseinā. Balvu viņai pasniedza RPI 1980. gada absolvents, Olimpiskās bronzas medaļas ieguvējs bobslejists Zintis Ekmanis. Viņš uzsvēra, cik noderīgas studiju laikā iegūtās zināšanas bija gan sporta gaitās, gan biznesā: «RPI iegūtā izglītība ir vērtība, ne tikai Latvijā – pieci bobsleja kamanās iestrādātie tehniskierisinājumi nāk no Latvijas inženieriem. Ja to atzīst visā pasaulē un izmanto, tad mēs varam būt lepni par mūsu speciālistiem!» I. Rumbai Zintis Ekmanis novēlēja veselā miesā veselu garu.

Otrs loterijas uzvarētājs Ivars Imuns, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes 2012. gada absolvents, savā īpašumā ieguva RTU 150 gadu jubilejas monētu. Viņam balvu pasniedza Latvijas Bankas prezidents, RTU 1990. gada absolvents Ilmārs Rimšēvičs, kurš atklāja, ka ne reizi savā mūžā nav strādājis savā specialitātē, tomēr «RTU, tolaik RPI, bija padomju laiku vienīgā biznesa skola, jo sagatavoja ne tikai inženierus, bet arī vadītājus un ekonomistus.» Sveicot loterijas uzvarētāju, I. Rimšēvičs vēlreiz uzteica RTU un Latvijas Bankas sadarbību, izgatavojot līdz šim vienu no visskaistākajām jubilejas monētām.

Trešais loterijas uzvarētājs Juris Skuja, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes 2011. gada absolvents, ieguva iespēju pavadīt nedēļas nogali ar kursabiedriem RTU sporta un atpūtas bāzē «Ronīši». Viņam balvu pasniedza RTU rektors, RPI 1970. gada absolvents Leonīds Ribickis. Rektors atgādināja, ka «Ronīšos» ir veikti nozīmīgi modernizācijas darbi, mājiņas tagad ir siltinātas, apsildāmas un aprīkotas ar visām ērtībām, lai arī ziemā varētu baudīt aktīvu atpūtu svaigā gaisā.

RTU Informācijas centrs

31. oktobris, 2012 plkst. 13:53