RTU absolvents Mūzikas akadēmijā īstenos jaunu studiju programmu skaņu režijā

10. janvāris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (tolaik – RPI) absolvents Andris Ūze izveidojis skaņu režijas programmu, ko, sākot no 2011./2012. studiju gada, realizēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.

10.01.2011.

Kā ziņo portāls tvnet.lv,A. Ūze absolvējis Radio un sakaru fakultāti (tagad – Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte), strādājis par Latvijas Radio, Rīgas Skaņu ierakstu studijas un Latvijas Nacionālās operas skaņu inženieri un SIA «Amptown S&C Baltic Division» un SIA «Amphion» par projektu inženieri. Bijis direktors SIA «Amptown S&C Baltic Division» un SIA «Audiosonic».A. Ūze bijis daudzu koncertu, izrāžu un pasākumu skaņu režisors, to skaitā: Dziesmu svētki Mežaparka estrādē, Eirovīzijas nacionālais fināls, Rīgas festivāla orķestra koncerti Nacionālajā operā, Lielās mūzikas balvas pasniegšanas koncerti. Šobrīd viņš ir SIA «Audiosonic» valdes priekšsēdētājs.

Jaunizveidotā studiju programma «Skaņu režija» izstrādāta, pamatojoties uz salīdzinājumu ar Lielbritānijā un Nīderlandē īstenotām tāda paša līmeņa augstākās izglītības programmām. Tā ietver piecu semestru prakses periodu, kuru laikā studenti apgūst darbu skaņu ierakstu studijā. Studiju programmas noslēgumā tiks saņemts profesionālābakalaura diploms, iegūstot profesionālā bakalaura grādu mūzikā un skaņu režisora 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju.

Foto: liepajniekiem.lv

RTU Informācijas centrs