RTU 150. jubilejas gada ieskaņu pasākums Latvijas medijos

18. oktobris, 2011

Piektdien, 14. oktobrī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ieskandināja 150. jubilejas gadu, kurā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis svinīgi atklāja universitātes sponsoru un mecenātu Goda plāksni. Šī diena bija ne tikai svētku diena RTU darbiniekiem, studentiem, bet arī – izraisīja plašu rezonansi Latvijas medijos.

Ziņu aģentūrai LETA RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis ar lepnumu atzina, ka RTU inžinierzinātņu un arhitektūras absolventi veiksmīgi atrod darbu savā speciālitātē ne tikai Latvijā, bet arī – visā Eiropā. Šajā jomās ir milzīgs konkurss, un skatoties uz veiksmīgajiem rezultātiem, viņš tās dēvē par – mūsu jomām. Savukārt «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs, RTU Konventa priekšsēdētāja vietnieks Juris Gulbis LETAi atzina, ka uzņēmumam izveidojusies laba sadarbība ar RTU: «Mēs šodien formalizējam to sadarbību, kas mums bijusi ilgstošā laika posmā. «Lattelecom» ir uzņēmums, kas strādā ar telekomunikācijām un IT tehnoloģijām un ir viens no lielākajiem RTU klientiem – ļoti daudzi absolventi strādā mūsu uzņēmumā. Arī pats esmu RTU absolvents.»

LETAs video

TV3 Ziņām L. Ribickis raksturoja RTU vietu: «Šo 150 gadu laikā, RTU ir sagatavojis ļoti daudz absolventus, kuri ietekmē visu Latvijas sabiedrību.» RTU iepriekšējais rektors Ivars Knēts RTU ietekmi Latvijas sabiedrībā uzlūkoja liriski: «Labāk – tu grūtāk mācies, grūtāk tajā kalnā kāp. Bet – jo tu augstāk būsi uzkāpis, jo tālāk redzēsi un gribēsivēl augstāk kāpt.»

TV3 Ziņu sižets (20–20.30 min.)

Savukārt TV24 Ziņām L. Ribickis tuvāk pastāstīja par īpaši apzīmogoto RTU jubilejas atklātnīti: «Šī interesantā pastkarte ir daļa no tā laika – pirms 150 gadiem šeit bija Cariskās Krievijas Baltijas guberņa. Un tas bija Krievijas cara rīkojums, kas ļāva Rīgas Domei organizēt šo Politehnisko augstskolu – pirmo augstāko izglītību Rīgā un mūsu Latvijas teritorijā. Tāpēc izveidota pastkarte ar šo īpašo zīmogu, lai informētu – it sevišķi – mūsu pašu studentus. Viņiem ir interesanti uzzināt – kā viss sākās?»

Video reportāža

RTU Informācijas centrs