Rīt, 28. decembrī, notiks RTU rektora vēlēšanas

20. decembris, 2010

Otrdien, 28. decembrī, plkst. 10 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks RTU rektora vēlēšanas. Uz RTU rektora amatu kandidē RTU zinātņu prorektors profesors Leonīds Ribicks un RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.

20.12.2010.

Rektoru vēlēs RTU Akadēmiskā sapulce, kuru vadīs Akadēmiskās sapulces priekšsēdētājs profesors Gundars Liberts.

Sapulces dienas kārtība:

• Sapulces atklāšana;
  • Vēlēšanu komisijas ziņojums;
  • Balsu skaitīšanas komisijas vēlēšanas;
  • Rektora vēlēšanas;
  • Balsošanas rezultātu apstiprināšana.

RTU rektora vēlēšanu nolikums nosaka, ka Akadēmiskā sapulce rektoru ievēl, aizklāti balsojot – katrs Akadēmiskās sapulces ievēlētais loceklis izsaka savu attieksmi pret katru no kandidātiem, nosvītrojot (balsojums «pret») vai atstājot (balsojums «par») vēlēšanu zīmē attiecīgā kandidāta vārdu un uzvārdu. Akadēmiskā sapulce ir tiesīga balsot par rektora ievēlēšanu, ja tajā piedalās ne mazāk kā divas trešdaļas no Akadēmiskajā sapulcē ievēlēto locekļu skaita.

Par ievēlētu uzskatāms tas kandidāts, par kuru nobalsojuši vairāk nekā puse (50%+1) no sapulcē klātesošajiem Akadēmiskās sapulces dalībniekiem.

Ja neviens no rektora amata kandidātiem pirmajā balsošanas kārtā negūst paredzēto balsu skaitu, tai pašā dienā notiek otrā balsošanas kārta par tiem pašiem diviem kandidātiem.

Kā ziņots, Rektora vēlēšanu komisija 1.novembra sēdē atzina, ka  Rektora vēlēšanu nolikumā noteiktajām Rektora amata kandidāta prasībām atbilst L. Ribicka un U. Sukovska pieteikumi. Kandidātu CV un darba programma atrodama šeit.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi