Rīgas Tehniskajai universitātei pasniedz EK diploma pielikuma Atzinības zīmi

5. oktobris, 2010

Šodien, 5. oktobrī, svinīgā ceremonijā Antverpenē (Beļģijā) Rīgas Tehniskaja universitātei (RTU) piešķirs diploma pielikumu kvalitāti apliecinošu Atzinības rakstu.

05.10.2010.

Pagājušais akadēmiskais gads RTU noslēdzās ar patīkamu jaunumu –Eiropas Komisija (EK) atkārtoti piešķīra diploma pielikuma Atzinības zīmi, tā apliecinot, ka RTU veiksmīgi īsteno iekļaušanos Eiropas vienotajā augstākās izglītības telpā.

Diploma pielikuma Atzinības zīme ir apliecinājums tam, ka augstākās izglītības iestāde izcilā kvalitātē izpilda diploma pielikumu izsniegšanas nosacījumus saskaņā ar Eiropas vienotās augstākās izglītības telpas veidošanas procesa (t. i., Boloņas procesa) vadlīnijām. Diploma pielikuma Atzinības zīmi piešķir uz trim gadiem. Eiropas vienoto diploma pielikumu kopā ar diplomu visi RTU absolventi studiju noslēgumā saņem jau kopš 2004. gada.

Diploma pielikums ir dokuments, kas pēc vienotas – EK, Eiropas Padomes un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO/CEPES) izstrādātas – formas apraksta augstskolas absolvēšanas unar to saistītās kvalifikācijas raksturlielumus. Diploma pielikuma mērķis nacionālā un starptautiskā mērogā ir atvieglot un uzlabot studijuun profesionālajiem mērķiem nepieciešamo akadēmisko rezultātu izvērtēšanu un atzīšanu, kas savukārt atvieglo un uzlabo absolventu mobilitāti gan valsts iekšienē, gan ārzemēs.

SSAD

5. oktobris, 2010 plkst. 11:34