Rīgas Tehniskā universitāte paraksta nodomu vēstuli par «EIT Digital» reģionālā centra izveidi

5. septembris
.
.
.
Vēstule parakstīta, RTU vadībai tiekoties ar «EIT Digital» un Latvijas inovāciju ekosistēmas nozīmīgākajiem pārstāvjiem no RTU Rīgas biznesa skolas, Latvijas Universitātes, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera, Latvijas Digitālā akseleratora, VAS «Elektroniskie sakari», biedrības «Riga TechGirls», SIA «Magnetic Professional», SIA «Latvijas Mobilais telefons», Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijaas.

Lai sekmētu metaverse tehnoloģiju attīstību, mikroshēmu izstrādi, kvantu pētniecību, veicinātu sabiedribas digitālo prasmju attīstību reģionā, Rīgas Tehniskā universitāte paraksta atbalsta vēstuli Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Digital» reģionālā centra izveidei Latvijā.

Vēstule parakstīta, RTU vadībai tiekoties ar «EIT Digital» un Latvijas inovāciju ekosistēmas nozīmīgākajiem pārstāvjiem. Tikšanās laikā «EIT Digital» pārstāvji atzinīgi izteicās par reģiona milzīgo potenciālu, par kuru, viņuprāt, liecina Latvijas augstākās izglītības iestāžu spēja pēdējo gadu laikā īstenot vairākas nozīmīgas iniciatīvas. 

«Šāda reģionālā centra izveide sniegtu iespēju Latvijas inovāciju ekosistēmai iekļauties Eiropas digitālo inovāciju kopienā, vienlaikus paverot jaunas sadarbības iespējas ar vairāk nekā 300 partneriem no «EIT Digital» ekosistēmas, kuru vidū ir jaunuzņēmēji, ražotāji, pētniecības iestādes, investori un publiskā sektora organizācijas,» pēc tikšanās atzina RTU Inovāciju prorektore Liene Briede. 

Šāda biroja izveide nozīmētu arī Eiropas līdzfinansējuma piesaisti metaverse tehnoloģiju, mikroshēmu, kvantu pētniecību tehnoloģiju attīstībai un pētniecībai, tādējādi radot labvēlīgus apstākļus inovatīvu produktu un pakalpojumu izstrādei, savedot kopā attiecīgo jomu ekspertus un veicinot digitālo prasmju attīstību. 

RTU plāno arī kļūt par «EIT Digital Master School» izglītības programmas partneruniversitāti. Dalība šajā programmā palīdzēs Latvijas ekosistēmai piesaistīt studentus no ārvalstīm, kā arī Latvijas studentiem nodrošinās iespēju studēt Eiropas labākajās tehnoloģiju universitātēs.

Tikšanās laikā diskusijā par dažādiem reģiona inovāciju ekosistēmas izaicinājumiem savu redzējumu pauda ne vien RTU, bet arī RTU Rīgas biznesa skola, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris, Latvijas Digitālais akselerators, VAS «Elektroniskie sakari», biedrība «Riga TechGirls», SIA «Magnetic Professional», SIA «Latvijas Mobilais telefons», Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija. 

«EIT Digital» ir lielākā Eiropas digitālo inovāciju un izglītības ekosistēma. «EIT Digital» reģionālā centra izveides mērķis ir salāgot Eiropas izglītības sistēmu ar digitālo realitāti, kā arī veicināt investīcijas digitālo tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā ar uzsvaru uz programmatūru izstrādi. 
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. septembris plkst. 15:47

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi