Rīgas Tehniskā universitāte kopā ar jomas profesionāļiem īsteno programmatūras testēšanas kursus

24. marts, 2023
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes datorzinātņu bakalaura studiju programmas studenti sāk apgūt programmatūras testēšanas kursus, kas veidoti sadarbībā ar IT apmācību organizāciju «TDL School».

Sadarbībā izveidots apjomīgs studiju modulis 10 kredītpunktu apmērā, tas ietver trīs studiju kursus:
●    «Nepārtraukta programmatūras serveru testu automatizācija»; 
●    «Tīmekļa risinājumu automatizēta testēšana un slodzes testēšana»; 
●    «Programmatūras testēšanas tehnoloģijas un principi». 

Studenti apgūs pamata zināšanas par programmatūras testēšanu, iegūs specifiskākas zināšanas testēšanas jomā par funkcionālo un nefunkcionālo testu automatizāciju un tās iesaisti nepārtrauktā produkta piegādes sistēmā, kā arī uzzinās, kā veikt tīmekļa risinājumu automatizēto un slodzes testēšanu. Līdzās teorētiskajai bāzei visi kursi papildināti ar piemēriem, kas atspoguļo reālo situāciju programmatūras testēšanas jomā. Tādējādi pēc studiju kursu pabeigšanas studenti būs guvuši labu priekšstatu par programmatūras testēšanas jomu un varēs tajā uzsākt veidot savu karjeru. Kursu saturu ir izstrādājuši un mācības vadīs pieredzējuši industrijas eksperti no programmatūras testēšanas uzņēmuma «TestDevLab».

«Esmu gandarīta par šo sadarbību, kuras rezultātā Rīgas Tehniskās universitātes studentiem būs pieejams šobrīd Latvijā plašākais studiju modulis par programmatūras testēšanas tēmu. Tas studentiem ne tikai sniegs ieskatu šajā perspektīvajā jomā, bet sagatavos teorētisko un praktisko zināšanu bāzi, lai viņi varētu aizsākt veidot veiksmīgas IT karjeras šajā jomā. Svarīgi arī piezīmēt, ka mācību materiālus veidojuši un lekcijas pasniedz starptautisku pieredzi guvuši testēšanas jomas profesionāļi,» šo sadarbību komentē «TDL School» vadītāja Raita Rollande.

«Sadarbība ar industriju ir stūrakmens kvalitatīvas augstākās izglītības piedāvāšanā. Mūsu fakultāte ir nodibinājusi plašu sadarbību ar daudziem uzņēmumiem, tādējādi studentiem piedāvājot gan plašākas teorētiskās un praktiskās zināšanas, gan iespēju sevi pārbaudīt darba vidē jau studiju laikā un meklēt risinājumus īstiem industrijas izaicinājumiem. Šie kursi noteikti kalpos par lielisku sākumpunktu studentu karjerai IT jomā,» norāda RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes prodekāne studiju jomā Alla Anohina-Naumeca.

«TDL School» darbojas jau kopš 2021. gada un piedāvā gan klātienes, gan tiešsaistes mācības cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt veiksmīgu IT karjeru un programmatūras testēšanas un izstrādes jomas speciālistiem, kuri vēlas papildināt savas zināšanas. Aicinām apmeklēt «TDL School» tīmekļa vietni un iepazīties ar aktuālo kursu kalendāru, kā arī pieteikties mācībām. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. marts, 2023 plkst. 10:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi