Rīgas Brīvosta izsludina radošo projektu konkursu ostas attīstībai

5. aprīlis, 2012

Rīgas Brīvosta (RBO) sadarbībā ar nozares akadēmiķiem un profesionāļiem dibina Ideju banku ostas attīstībai un investoru piesaistei: tiek izsludināts studentu Radošo projektu konkurss.

Radošo projektu konkursam darbus var iesniegt vairāk nekā 20 apakštēmās, aptverot ekonomikas un mārketinga, transporta un loģistikas, inženiertehnisko nozaru, jūrniecības, kā arī apsardzes un drošības jomas.

Konkursam jāpiesakās līdz 20. aprīlim. Darbus varēs iesniegt līdz 23. aprīlim. Studenti ar konkursa nolikumu var iepazīties konkursa mājaslapā.

Darbus vērtēs žūrija divās kārtās, kuru laikā studenti varēs demonstrēt gan individuālā darba prasmes, gan darbu komandā. Uzvarējusī studentu komanda iegūs trīs dienu pieredzes apmaiņas braucienu uz modernāko ostu Eiropā: Le Havre ostu, kas atrodas Francijas ziemeļrietumos.

Žūrijas sastāvā darbosies pārstāvji no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas Jūras akadēmijas u. c. Žūrijas priekšsēdētājs būs RBO valdes loceklis Ēriks Škapars.

Rīga ir vēsturiski attīstījusies kā ostas pilsēta. Arī šobrīd tai piemīt liels attīstības potenciāls. Tās kopējā teritorija aptver 6348 hektārus, tajā darbojas 32 stividorkompānijas un 35 kuģu aģentu kompānijas. Pērn ostā tika apkalpoti 426 pasažieru kuģi, tostarp 69 kruīza kuģi. Ostas sadarbības partneri atrodas vairāk kā 46 vietās pasaulē, sākot no Baltijas jūras kaimiņiem līdz Filipīnām austrumos un Meksikai rietumos. Ostā tieši vai pastarpināti tiek nodarbināti 20 000 cilvēki, valsts ekonomikā ienesot vairāk nekā 300 miljonus latu. 2011. gadā ostā strādājošie uzņēmumi valsts un Rīgas pašvaldības budžetos nodokļos iemaksājuši 28 miljonus eiro.

Radošo projektu konkursu studentiem RBO organizē, lai veicinātu studentu izpratni par ostas darbību un attīstību gan ostas mērogā, gan savas karjeras izaugsmes kontekstā, stimulētu zināšanu apguvi un to praktisko pielietošanu, sekmētu radošu un erudītu personību izaugsmi, kā arī rastu jaunas radošas un starpnozaru zināšanas ostas darbības attīstībai. Labākie konkursam iesniegtie darbi veidos jaundibināmās Ideju bankas pamatkapitālu.

«Izglītojošais moments ir ļoti svarīgs. Tāpēc esam iecerējuši Ideju banku sākt veidot kopā ar studentiem un vēlāk to attīstīt, iesaistot arī vidusskolniekus, ar mērķi kopdarbībā ar jauniešiem attīstīt ostas darbību, rast risinājumus ostas integrācijai pilsētvidē, kā rezultātā paaugstināt ostas konkurētspēju, uzlabot ostas vidi un tādējādi piesaistīt arī jaunus investorus. Es tiešām ceru, ka no jauniešu idejām izaugs veiksmīgi biznesa projekti, kuri nesīs labumu gan ostai, gan, protams, pašiem ideju autoriem un netieši – caur jaunām darba vietām un nodokļiem – visiem Rīgas un pat valsts iedzīvotājiem,» skaidro RBO valdes loceklis Ēriks Škapars.

RTU Informācijas centrs

5. aprīlis, 2012 plkst. 14:13