Rīgā skatāma filma par mūsdienu Leonardo da Vinči

3. septembris, 2010

RTU Zinātņu prorektors iesaka nepalaist garām iespēju noskatīties filmu Nākotnes makets (Future by Design), ASV, kuras seansi notiks kinoteātrī K. Suns 9. septembrī plkst. 18 un 11. septembrī plkst. 19. Filma ir par Žaku Fresko (Jacque Fresco), kuru daudzi uzskata par modernā laikmeta Leonardo da Vinči.

03.09.2010.

94 gadus vecais izgudrotājs ir futūrists, kas sācis skicēt savas ieceres jau 8 gadu vecumā un savulaik spriedis par pasaules lietu kārtību ar Albertu Einšteinu un Ričardu Bakminsteru Fulleru. Izmantojot inovatīvas tehnoloģijas, Žaks Fresko radījis jaunus produktus medicīnā, aviācijā, autobūvē, arhitektūrā un citās disciplīnās. Viņa kontā ir lidmašīnu spārnu patents, mašīna, kas automātiski izvairās no sadursmes, un ekrāns, kas ļauj 3D attēlu skatīties bez īpašām brillēm.

Žaka nākotnes pasaulē katra darbība vērsta uz to, lai sasniegtu dinamisku līdzsvaru starp cilvēkiem un dabu pretstatā pašlaik valdošajam militārismam un komercializācijai. Viņa dzīves moto – nevis runāt par to, kā cilvēkiem trūkst, bet radīt alternatīvu!

Filmas moto: Problēmas, ar kurām sastopamies, nevar atrisināt ar tā paša līmeņa domāšanu, kas tās ir radījusi. /A. Einšteins/

Pēc seansa, 9. septembrī, notiks video konference ar filmas varoni Žaku Fresko, RTU vadošo pētnieku,  Kasparu Grosu un žurnālistu Sandiju Semjonovu.

Filmas treileri, ka arī sīkāku informāciju par pārējām foruma filmām iespējams noskatīties Nacionālā kino centra mājaslapā.

Filma tiks rādīta 14. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma Pēdas nākotnē programmas ietvaros, kas norisināsies laikā no 7. līdz 12. septembrim.

Programmu veido pēdējo gadu laikā tapušās, starptautisku atzinību guvušās dokumentālas filmas, kuru uzmanības lokā ir ekoloģiskās problēmas un mūsu atbildība turpmāko paaudžu priekšā, vides un veselības mijiedarbības jautājumi, politiski ekonomiski notikumi un to interpretācija, indivīda loma sabiedrībai aktuālu procesu norisē u. tml.

Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

Biļetes cena Ls 2,10.

Skolēni, studenti, pensionāri un kino profesionāļi filmas varēs noskatīties bez maksas, pirms seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātra K. Suns kasē.
Informācija: www.nfc.lv, www.delfi.lv,www.kinokino.lv.

3. septembris, 2010 plkst. 0:19