Rīgā notiks krīzes situācijas biznesa attīstības iespējām veltīta konference

30. aprīlis, 2010

13. un 14. maijā Rīgā norisināsies Baltijas menedžmenta asociācijas VIII starptautiskā konference «Flying through Turbulence – Transformation for the Future», kuras laikā uzņēmēji, politiķi, valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī augstskolu mācībspēki un biznesa konsultanti apspriedīs biznesa attīstības iespējas krīzes situācijā.

30.04.2010.

Konferences atklāšanas uzrunu teiks ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL), savukārt ar priekšlasījumu, kas veltīts Latvijas ekonomikas, politikas un sociālās situācijas apskatam «Where are we today? Overview of Economic, Social and Political circumstances», uzstāsies Eiropas Savienības nākotnes Pārdomu grupas viceprezidente, Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Starptautiska uzņēmuma skatījumu uz biznesa attīstības perspektīvām konferencē sniegs «Microsoft Baltics» vadītājs Mindaugs Glodas (Mindaugas Glodas).

Viena no interesantām 13. maija konferences aktivitātēm solās būt Latvijas Kristīgās akadēmijas docenta Ervīna Butkeviča vadītā «World Café», kuras laikā konferences dalībnieki diskutēs par konferences problēmjautājumiem, kā arī labāk iepazīs viens otru.

Savukārt 14. maijā konference sāksies ar prestižās Vīnes Ekonomikas un biznesa universitātes profesora Volfganga Mairhofera (Wolfgang Mayrhofer) prezentāciju, kura veltīta darbinieku motivēšanas aspektiem mainīgā tirgus situācijā.

14. maijā konferences dalībnieki dosies arī izbraukumā uz veiksmīgiem Latvijas uzņēmumiem, lai iepazītos un apkopotu biznesa pieredzi, ko uzņēmēji uzkrājuši, darbojoties sarežģītos tirgus apstākļos. Izbraukuma sesijas plānotas kā inovatīvs risinājums tradicionālo konferenču sekciju sēžu vietā.

Konferences dalībnieki apmeklēs piecus dažādus Latvijas uzņēmumus, kuri pēdējos gados spējuši ne tikai izdzīvot, bet arī attīstīties. Nacionālā aviokompānija «Air Baltic» dalīsies pieredzē par panākumu gūšanas iespējām, konkurējot globālajā tirgū. Starptautisku atzinību guvušās Latvijas Nacionālās operas vadītāji izklāstīs kultūras menedžmenta izaicinājumus darbā ar skatuves zvaigznēm. «Stendera Ziepju fabrikas» pārstāvji stāstīs par to, kā no neliela nišas biznesa izveidot uzņēmumu, kas produkciju pārdod vairāk nekā 180 veikalos visā pasaulē. «Wess Motors» vadība sniegs atbildes uz jautājumu, kā noturēties virs ūdens strauji krītoša tirgus apstākļos. Starptautiskā lidosta «Rīga» iepazīstinās ar izaicinājumiem, kādi rodas, sabalansējot dažādu partneru intereses.

Konferences noslēgumā Baltijas menedžmenta asociācijas (BMDA) prezidents Virgīnijs Kundrotas (Virginijus Kundrotas) prezentēs asociācijas attīstības plānus, mudinot veicināt aktīvāku sadarbību uzņēmēju, biznesa konsultantu, izglītības iestāžu, valsts, pašvaldību institūciju un nevalstisko organizāciju starpā. Tiks prezentēts arī jaunums – interneta portāls, kas izveidots ar mērķi veicināt sadarbību starp uzņēmējiem un to partneriem.

Baltijas Menedžmenta asociācija ir dibināta 2002. gadā ar mērķi veicināt menedžmenta kā profesijas un kā zinātnes attīstību Baltijas reģionā, kā arī sadarbību starp biznesu un izglītības iestādēm. Asociācijas moto ir «Bridging East and West». Šobrīd asociācijā ir 56 biedri no 19 valstīm.

Konference 13. un 14. maijā notiks Rīgā, Reval Hotel Latvia, Elizabetes ielā 55. Konferenci organizē Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Banku augstskolu. Konferenci atbalsta LR Ekonomikas ministrija.

Papildu informācija un konferences programma.

RTU Informācijas centrs

30. aprīlis, 2010 plkst. 11:00