Rīgā notiks Eiropas inovatīvu medicīnisko radionukleīdu pētniecības programmas PRISMAP konsorcija sanāksme

11. jūnijs
.
.

No 13. līdz 16. jūnijam Rīgā norisināsies Eiropas medicīnisko radionukleīdu pētniecības programmas PRISMAP konsorcija sanāksme, kas notiks hibrīdā formātā – gan klātienē Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, gan arī tiešsaistē. Trešdien, 15. jūnijā, plkst. 9.30–12.30 paredzēts publisks pasākums

Reģistrācija pasākumam.

Projektu koordinē Eiropas Kodolpētniecības centrs (CERN), savukārt Latvijā to realizē LU Medicīnas fakultāte, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un LU Ķīmiskās fizikas institūts. 

Konsorcija sanāksmē dalībnieki apspriedīs projektā līdz šim paveikto, kā arī diskutēs, kā izvēlēties valstis un mērķgrupas, kas vēl nav iesaistītas projektā. 

PRISMAP ir Eiropas medicīnisko radionukleīdu pētniecības programma, kuras mērķis – izveidot vienotu starptautisku izglītības un pētniecības platformu, lai nākotnē varētu ražot augstas tīrības radionukleīdus (radio-izotopus) ar masas atdalīšanas metodiku. 

Programmā strādā federatīvs Eiropas konsorcijs, kurā piedalās vadošie biomedicīnas un veselības aprūpes pētnieciskie institūti. PRISMAP iesaistīto LU un RTU zinātnieku uzdevums ir veicināt Eiropas radiofarmpreparātu industriālo un farmaceitisko partneru, kā arī klīnisko medicīnisko un zinātnisko struktūru sadarbību Eiropā, lai uzlabotu pieejamību jaunu radiofarmpreparātu ražošanai un apritei medicīnā – onkoloģisko slimību diagnostikai un ārstēšanai. Projekta lielākais ieguvums būs pieeja informācijai par pētījumiem un ražošanas inovācijām radioloģijas jomā visā Eiropā.

Projekta gaitā Latvijas zinātnieki arī plāno sekmēt PRISMAP pakalpojumu integrāciju zinātnes un industrijas vajadzībām un veicināt Latvijas nukleārās medicīnas zinātniskās aktivitātes un iekļaušanos PRISMAP konsorcijā.

Projekts tiek realizēts programmā «Apvārsnis 2020», un Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas kā vadošā partnere ir iesaistījusies šajā izpētes un sadarbības projektā.

Informācija par projektu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. jūnijs plkst. 17:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi