Rīgā notiek prestižās pasaules inženieru elektriķu organizācijas IEEE 8. reģiona vadības sanāksme

5. maijs, 2010

Nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. maijam, Rīgā notiek prestižās pasaules inženieru elektriķu organizācijas IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) 8. reģiona komitejas sanāksme, kurā ap 160 dalībnieku no 56 Eiropas un Āfrikas valstīm spriež par organizācijas attīstību, aktīvāku studentu iesaisti organizācijas darbībā, kā arī jaunākajām tehnoloģijām.

08.05.2010.  Skatīt galeriju

Konference norisinās Reval Hotel Latvia, Rīgā, Elizabetes ielā55.

IEEE Latvijas sekcija darbojas kopš 2008. gada, pirmais Latvijas sekcijas ievēlētais priekšsēdētājs ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Latvijas sekcija ietilpst, tā sauktajā, IEEE 8. reģionā, kas aptver milzīgas teritorijas – visas Eiropas un Āfrikas valstis, kā arī tos Sibīrijas apgabalus, kuri ietilpst Krievijas Federācijā.

Lai paaugstinātu inženierzinātņu prestižu un attīstītu inženieru izglītību Latvijā, RTU darbojas IEEE Izglītošanas asociācijas apakšsekcija, Datorzinātņu asociācijas apakšsekcija, kā arī drīzumā tiksdibināta Spēka elektronikas un industriālās elektronikas asociācijas apakšsekcija. Lielākie ieguvēji no dalības IEEE ir studenti: dalības maksa organizācijā ir salīdzinoši zema (12,5 – 25 ASV dolāri gadā), taču ir daudz iespēju izveidot kontaktus, iegūt jaunāko literatūru, paaugstināt kvalifikāciju un iegūt atbalstu dalībai zinātniskajās konferencēs.

IEEE ir pasaules vadošā inženieru apvienība, kuras misija ir virzīt jaunāko tehnoloģiju un inženieru izglītības attīstību. Organizācija ir  autoritāte ļoti plašā nozaru spektrā: sākot ar enerģētiku un kosmosa sistēmām, datorzinātni un telekomunikācijām un beidzot ar biomedicīnas inženieriju, spēka elektroniku un industriālo elektroniku. IEEE ietilpst teju 400 profesionāļu asociācijas vairāk nekā 160 valstīs visā pasaulē.

Konferencē Rīgā piedalās arī IEEE prezidents Pedro Ray unievēlētais prezidents Moshe Kam.

RTU Informācijas centrs

5. maijs, 2010 plkst. 17:40