Rektora darba vizīte Brazīlijā un Amerikas Savienotajās Valstīs

29. jūlijs, 2011

29.07.2011. {RTUSOCICONS}

Foto: Unicamp

L. Ribickis tikās gan ar Brazīlijas latviešu kopienas vadītāju, zinātnieci D. Gutmanis, gan arī  apmeklēja vienu no lielākajām Brazīlijas universitātēm – Campinas Universitāti (Universidade Estadual de Campinas), kur rektoram bija noorganizēta tikšanās ar universitātes prezidentu Fernando Ferreira Costu, kā arī ar latviešu izcelsmes pētnieku Dr. Alfredo Carlos Peterlevitz. Abu universitāšu rektori vizītes laikā vienojās par savstarpējās sadarbības veicināšanu gan zinātnes un pētniecības, gan arī studentu apmaiņas jomā.

Savukārt no 13. līdz 21. jūlijam RTU rektors akadēmiķis L. Ribickis ministru prezidenta V. Dombrovska oficiālās delegācijas sastāvā apmeklēja Amerikas Savienotās Valstis.

ribickis_stanford.jpg

Foto: Anne Knudsen

Vizītes laikā rektors viesojās Stenfordas Universitātē (Stanford University) un kā paneļdiskusijas dalībnieks piedalījās Stanfordas Universitātes rīkotajā biznesa forumā, diskutējot par universitāšu lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, kā arī par universitāšu sadarbību ar uzņēmumiem un valdību.

Savukārt tikšanās laikā Teksasas Universitātē (University of Texas atAustin) rektors L. Ribickis iepazīstināja universitātes vadību ar RTU darbību un vienojās ar Teksasas Universitāti veidot ciešāku sadarbību abu augstskolu starpā, īstenojot mācībspēku un studentu apmaiņas programmas.

Vizītes laikā rektors apmeklēja arī uzņēmumus «Cisco Systems», «Juniper Networks», «Google», «IBM» un iepazīstināja uzņēmumu vadību ar RTU un pētniecības iespējām mūsu universitātē.

Ministru prezidenta birojs, Rektorāts

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=LWmIJKwf81A&feature=digest}