Reflektanti varēs pieteikties studijām elektroniski

7. maijs, 2012

No šā gada 2. jūlija līdz 17. jūlijam visiem studēt gribētājiem būs iespēja ātri un ērti pieteikties  studijām 11 lielākajās Latvijas augstskolās, izmantojot vienotā valsts un pašvaldību portāla www.Latvija.lv sniegto e-pakalpojumu, informē Valsts Reģionālās Attīstības aģentūra.

Topošie studenti pieteikumu studijām varēs iesniegt jebkurā no piedāvātajām studiju programmām Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Banku augstskolā,  Ventspils augstskolā, Daugavpils universitātē, Informācijassistēmu menedžmenta augstskolā, Rēzeknes augstskolā, Liepājas Universitātē un Vidzemes augstskolā. E-pakalpojumā reflektanti var sekotlīdzi pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus.

Ja izvēlētajās programmās ir iestājpārbaudījumi, no 18. līdz 20. jūlijame-pakalpojumā var izvēlēties iestājpārbaudījumu vietu un laiku, pēc iestājpārbaudījumiem reflektants savā e-pakalpojuma profilā varēs redzētnovērtējumu.

Vienotās uzņemšanas pamatstudiju programmās 1. kārta noslēdzas 20. jūlijā plkst. 17. Līgums ar augstskolu pēc 1. kārtas par  studijām ir jānoslēdz no 23. līdz 24. jūlijam. Ja  reflektants nav ieguvis studiju vietu 1. kārtā, tomēr vēlas sākt studijas, no 20. līdz 24. jūlija  plkst.16 jāreģistrējas 2. kārtai. Ja reflektants konkursa pirmajā kārtā būs iekļuvis studiju programmā, kas bijusi viņa pirmā prioritāte, viņš var doties uz izvēlēto augstskolu reģistrēties studijām.

Konkursa 2. kārtas noslēgums ir 24. jūlijā plkst. 16, un tie ir galīgie konkursa rezultāti, pēc kuriem no 25. līdz 27. jūlijam reflektantiem pozitīvas atbildes gadījumā obligāti personiski jādodas uz augstskolas uzņemšanas punktu, jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums studijām augstskolā.

Reflektants par pieteikšanos maksā vienu reģistrācijas maksu – 20 latus,neatkarīgi no izvēlēto augstskolu, studiju programmu un prioritāšu skaita. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1. grupas invalīdi.

Vienotais valsts un pašvaldību pakalpojumu portāls www.latvija.lv nodrošina pieeju 42 e-pakalpojumiem un satur informāciju par vairāk nekā1950 valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanas iespējam.

RTU Informācijas centrs

7. maijs, 2012 plkst. 16:37