Projekts «Zināšanu kopproducēšana informācijas loģistikas jomā»

19. jūlijs, 2013

Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) un Rostokas Universitāte (Vācija) Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu programmas ietvaros ir uzsākuši darbu pie jauna projekta «Zināšanu kopproducēšana informācijas loģistikas jomā».

Projekts ir paredzēts RTU un Rostokas Universitātes kopīgu lietišķo pētījumu veikšanai informācijas loģistikas jomā, izmantojot pieeju, kas balstās uz industrijas un akadēmiskās nozares sadarbību jaunu zināšanu radīšanā (kopproducēšanā).

Šī projekta mērķis ir stiprināt sadarbību starp akadēmiskajām institūcijām un uzņēmumiem, īpaši Rīgas un Vācijas Mēklenburgas-Priekšpomerānijas reģionos un palīdzēt uzņēmumiem efektīvi izmantot informācijas resursus un tehnoloģiju. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kad uzņēmumi sāk darboties starptautiskā līmenī un ievieš jaunus informācijas tehnoloģijas risinājumus. Informācijas loģistika palīdz metodiskā veidā organizēt uzņēmumu zināšanas un informācijas plūsmas, aizsargājot uzņēmumus no zināšanu zuduma un informācijas pārrāvumiem, kā arī palīdzot noteikt, kāda informācija ir nepieciešama katram darbiniekam.

Projekta laikā Rostokas Universitāte dalīsies savā pieredzē par informācijas loģistiku un Rīgā vadīs uzņēmummodelēšanas konferencei PoEM 2013 piesaistītu praktisko semināru/sesiju.

No RTU puses projektā ir iesaistīti RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) darbinieki un studenti. Projekta vadītāja ir RTU DITF Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras profesore, studiju programmas «Biznesa informātika» direktore Mārīte Kirikova. Projektu plānots pabeigt 2013. gada 15. decembrī.

Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

19. jūlijs, 2013 plkst. 13:40