Projekts «Seko studentam»: skolēni pārtop RTU studentos

1. novembris, 2013

No 28. oktobra līdz 1. novembrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotajā projektā «Seko studentam» piedalās vairāk nekā 300 skolēnu un 200 RTU studentu, lai kopā pavadītu un izbaudītu vienu dienu studenta dzīvē.

Projekta laikā vidusskolēni izvēlas interesējošo RTU fakultāti un studiju programmu un seko kāda studenta gaitām lekcijās, laboratorijas darbos, semināros, praktiskajās nodarbībās un bibliotēkā. Piedaloties projektā, skolēni iepazīstas arī ar plašajām ārpusstudiju aktivitātēm: sporta komandām, tautas mākslas kolektīviem un RTU Studentu parlamenta (SP) darbību.

«Sekojot RTU studentam, guvu fantastisku pieredzi un atbildes uz jautājumiem, kuri interesēja. Projekta laikā jutos kā īsta studente, jo –RTU studenti bija atsaucīgi un raisīja manī interesi par studiju procesu. Apguvu arī jaunu tēmu matemātikā – «Matricas». Izbaudījusi vienu dienu RTU studenta dzīvē un esmu pārliecināta – tā ir domāta man. Paldies!» stāsta Jelgavas 5. vidusskolas 12. klases skolniece Veronika Daukule.

Šoreiz visvairāk skolēni izvēlējās sekot RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentiem. Lielākā daļa skolēnu, kuri pieteikušies sekot RTU studentiem, šobrīd mācās 12. klasē, taču nozīmīgs skaits sekotāju mācās arī 11. un 10. klasē.

Nākamo reizi projekts «Seko studentam» norisināsies no 2014. gada 17. līdz 21. martam,līdz ar to skolēniem ir iespēja laikus plānot ne tikai savu dalību, betarī – izlemt, kuru RTU fakultāšu studentiem vēlētos sekot un sagatavot sev interesējošus jautājumus.

Projekta «Seko studentam» mērķis ir iepazīstināt vidusskolēnus ar RTU struktūru, studiju programmām, mācību priekšmetiem un kārtību pirms skolēns ir izvēlējies noslēguma eksāmenus, pievēršot lielāku uzmanību eksaktajiem priekšmetiem. Projekts norisinās visās astoņās RTU fakultātēs un Lietišķās valodniecības institūtā.

RTU Informācijas centrs

1. novembris, 2013 plkst. 11:14