«Produktu attīstības programmā» tapuši vēl 14 studentu inovāciju prototipi

30. novembris, 2023
.
.
.
Studentu komanda «Hilow» radījusi koka krēslu, kas īpaši pielāgots lietošanā bērnudārziem, jo «aug» līdzi bērniem, rūpējoties par ērtu un pareizu sēdēšanu.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) īstenotās studentu inovāciju grantu aktivitātes «Produktu attīstības programma» (PAP) dalībnieki šajā sezonā attīsta ļoti daudzveidīgas idejas un aktīvi domā par sadarbības iespējām gan ar industriju, gan starp komandām.

«Lai gan šoreiz programmas ilgums bija tikai trīs mēneši, komandas spēja veikt nozīmīgu progresu ideju attīstībā, kas pierāda, ka inovatīvi cilvēki spēj visu,» stāsta programmas mentore Elīna Miķelsone, paužot prieku, ka visas komandas nolēmušas turpināt savu prototipu attīstību arī pēc PAP.

Gatavu prototipu aktivitātes noslēguma pasākumā demonstrēja komanda «Hilow», kas radījusi koka krēslu, kas īpaši pielāgots lietošanā bērnudārziem, jo «aug» līdzi bērniem, rūpējoties par ērtu un pareizu sēdēšanu. Izstrādāts un jau testēts ir arī komandas «Vezums» prototips – saliekams elektriskais kravas velosipēds, kas ir ērta, ilgtspējīga, ietilpīga, ekonomiska un videi draudzīga alternatīva citiem pārvietošanās līdzekļiem pilsētā.

Pie prototipiem aktīvu darbu turpina divas komandas, kuru interešu lokā ir 3D tehnoloģijas. «3D Recycle» ideja ir savākt 3D drukas atlikumus, ar īpašu iekārtu tos pārstrādāt un no šī materiāla radīt jaunu filamentu tālākai izmantošanai, savukārt komanda «Orto3D» iecerējusi uzlabotu 3D printeri – tam būtu atšķirīga drukas tehnika un iespēja izmantot dažāda tipa izejmateriālus. Jaunus tehnoloģiskus risinājumus piedāvā arī komanda «Amplisound», kas radījusi uzlabotu skaņas pastiprinātāju, un «Incubo Labs», kas izstrādā militārajā sfērā izmantojamu kvadrokopteru, kurš apmācīts autonomi atgriezties bāzes vietā. «Parksmart Innovations» izveidojuši sistēmu efektīvākai transportlīdzekļu novietošanai stāvvietā, plānojot to piedāvāt tieši kravas automašīnu vai piekabju izmantotājiem, savukārt «Slow Frame Artisans» radījuši jauna veida vides objektu – rāmi, kurā ievietotā lieta, pateicoties tehnoloģiskajam risinājumam, kustēsies pavisam neparastā un interesantā veidā.

Ķerties pie tālākas produktu un sava biznesa attīstīšanas ir gatavas arī komandas «Florida SUP Fin», «Le monde doux» un «Randevu». Pirmie izstrādājuši universālu SUP spuru, kas derīga jebkuram dēlim un ļauj pārvietoties jebkuros ūdeņos, bet otrie piedāvā uz dārzeņu bāzes veidotu maisījumu brauniju pagatavošanai. Savukārt «Randevu» radījuši erotiskām aktivitātēm paredzētu mēbeļu līnija, kas būs izmantojama un neatpazīstama arī ikdienas vidē. Iespējams, ka jau pavisam drīz baudīsim kādu dzērienu no «UpCup» – no pārstrādātiem kafijas biezumiem darinātām krūzītēm –, un raudzīsimies «Homestar» aizkaros, uz kuriem nakts laikā būs redzams tieši tas zvaigžņu izkārtojums, kāds reāli atrodas aiz loga. Savukārt iemīļoto dziesmu akordus spēlēsim uz «OG Guitars» inovatīvās programmējamās ģitāras, kuras melodiju iespējams papildināt ar gaismas efektiem.

PAP ir mācības, kuru laikā uzņemtās RTU studentu komandas apgūst ideju prototipēšanu, produktu tehnoloģiju pārnesi, inovācijas un to rezultātu komercializāciju, kā arī pilnveido uzņēmējspēju individuālā un komandas līmenī. Komandām tiek nodrošināta atbalsta ekosistēma veiksmīgākai prototipēšanai, tas ir, apmācības un mentoru atbalsts, kā arī ir iespējams pretendēt uz granta finansējumu prototipa attīstībai (līdz 2596 eiro) un stipendiju. Sezonas noslēgumā komandas prezentē mācību laikā radītos un pilnveidotos prototipus. 

PAP ir viena no RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas īstenotās vērienīgās programmas «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005 ) aktivitātēm.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. novembris, 2023 plkst. 14:15

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi