Prezentēs Latvijā attīstītas mobilitātes un ūdens inovācijas

1. jūnijs, 2023
.
.
.
Komanda «AlgaePhos4X» akcelerācijas programmā attīsta risinājumu, kas, izmantojot aļģu biomasu, palīdz attīrīt notekūdeņus no fosfora. Foto komandas pārstāvis, RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieks Aigars Lavrinovičs. Foto: F64

15. jūnijā plkst. 12.00 notiks pirmās mobilitātes un ūdens inovāciju akcelerācijas programmas «City to Sea» Demo diena, kurā tiks prezentēti 14 tehnoloģiski un zinātņietilpīgi risinājumi, kas padarīs pārvietošanos ērtāku, pieejamāku un videi draudzīgāku, fokusēsies uz vides aizsardzību, ostu digitālo transformāciju, jūras enerģiju, pārtikas ilgtspēju un citiem zilās ekonomikas izaicinājumiem. 

Demo dienu varēs vērot tiešsaistē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Facebook lapā un «VEFRESH» Facebook.

Komandas prezentēs platformu enerģijas iegūšanai no piekrastes viļņiem, mobilu zemūdens dronu piesārņojuma konstatēšanai, mikroaļģu bioreaktoru gaisa kvalitātes uzlabošanai telpās un risinājumu, kas, izmantojot aļģu biomasu, palīdz attīrīt notekūdeņus no fosfora, kā arī inovatīvu un videi draudzīgu tehnoloģiju notekūdeņu attīrīšanai un pretkorozijas aizsargpārklājumiem, kas izmanto saules gaismu. Akcelerācijas programmā tiek attīstīts arī filtrs kuģu notekūdeņu attīrīšanai no mikroplastmasas un autonoma modulāru ūdens platforma.

Savukārt mobilitātes jomā tiks prezentēts četrriteņu kravas skūters un dažādi automatizācijas risinājumi un platformas, piemēram, reāllaika autoparku pārvaldības risinājums, kas novērš iespēju ar koplietošanas automašīnu pārkāpt atļauto ātrumu, un platforma, kas apkopo koplietošanas automašīnu, skūteru un divriteņu izmantošanas tendences. Demo dienā būs iespēja iepazīt arī risinājumu automātiskai stāvvietu apsekošanai, izmantojot mākslīgo intelektu, platformu privātpersonu rīcībā esošo elektroauto uzlādes staciju atrašanai, platformu bezkontakta piekabju koplietošanai un GPS ierīci precīzai transportlīdzekļa atrašanās vietas noteikšanai izaicinošos apstākļos. 

«City to Sea» ir pirmā mobilitātes un ūdens inovāciju akcelerācijas programma. To īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centru un atvērto inovāciju kustību «VEFRESH», lai radītu priekšnoteikumus straujākai inovatīvo ideju attīstībai, tuvinot izstrādātos produktus ieviešana globālajā tirgū.

««City to Sea» akcelerācijas pilotprojekts parādīja, ka, sadarbojoties specifisku nozaru speciālistiem, iespējams īsā laikā pilnveidot inovatīvus un tehnoloģiski ietilpīgus risinājumus aktuālās nozarēs, kas potenciāli spēj risināt Latvijas sabiedrībai nozīmīgus izaicinājumus un dot ieguldījumu Eiropas un pasaules mērogā. Sadarbojoties uzņēmējiem, zinātniekiem un valsts pārvaldei, ir iespējams sasniegt mērķus, kas sasaucas ar valsts līmenī pieteiktajām pārmaiņām ekonomikā, stimulējot inovāciju un augstas pievienotās vērtības nozaru attīstību,» uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Demo dienā dalībnieki ne vien iepazīstinās ar risinājumiem, bet arī dalīsies pieredzē, kas gūta programmas gaitā. Notiks arī paneļdiskusija, kurā pieredzējuši Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas eksperti un publiskā sektora pārstāvji diskutēs par dažādām ekosistēmas vajadzībām, zinātņietilpīgu risinājumu komercializācijas iespējām un citiem nozīmīgiem jautājumiem. Diskusijas izskaņā norisināsies arī īsa jautājumu un atbilžu sesija. 

Starts akcelerācijas programmai «City to Sea»  tika dots šī gada 31. janvārī, sīvā konkurencē atlasot 16 spēcīgākās komandas. Programmas gaitā tās pilnveidoja savas tehnoloģijas, testēja to dzīvotspēju reālos apstākļos, sešas nedēļas īpašā darbsemināru ciklā apguva zināšanas par biznesa stratēģijas izveidi un attīstību, kā arī praktizēja šo zināšanu īstenošanu praksē Izraēlas uzņēmuma «Two Dots Consulting» mentoru vadībā. 

Programma ir turpinājums iepriekš īstenotajiem hakatoniem «City to Sea», kuros biznesa ideju autori attīstīja dažādus mobilitātes un ūdens jomas risinājumu koncepti. Daļa no šiem ideju autoriem ir pārstāvēti arī akcelerācijas programmā. 

Akcelerācijas programmas īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. 

Vairāk informācijas.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. jūnijs, 2023 plkst. 13:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi