Preses apskats (24.10.–30.10.2011.)

31. oktobris, 2011

Diena, 24/10/2011 lpp.: 10 - 11 Ieva Patmalniece – Bizness – kūleņot kalnā un lejā RTU absolventu stāsts par «Trakā rotora» ideju un biznesa realizāciju. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

tvnet.lv, 24/10/2011 – Brāmsa kantāte «Rinaldo» – pirmo reizi Latvijā
29. oktobrī Lielajā ģildē, RTU vīru korim «Gaudeamus» sadarbojoties ar Liepājas simfonisko orķestri, pirmo reizi izskanēs Johanesa Brāmsa dramatiskā kantāte «Rinaldo».

rus.delfi.lv, 24/10/2011 – 900 историй успеха Рижской Бизнес-школы
В самом центре Риги, на улице Сколас, 11, расположилась RBS – Рижская Бизнес- школа RTU, старейшее и самое престижное в Латвии высшее учебное заведение, специализирующееся на управлении бизнесом.

Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 25/10/2011 lpp.: 14 - 15 Signe Knipše – Jaunas teorijas un jauni materiāli zinātnē
RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Mašīnbūves tehnoloģijas institūta direktora Jāņa Rudzīša viedoklis.

Diena, 25/10/2011 lpp.: 16 Inese Lūsiņa – Atklās pasaulei nedzirdētu Brāmsu
Intervija ar RTU vīru kora «Gaudeamus» māksliniecisko vadītāju Ivaru Cinkusu.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

delfi.lv, 25/10/2011 – «RTU/Merks» basketbolistes sīvā cīņā pieveic «TTT-Rīga Juniores» vienību
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 26/10/2011 lpp.: 11 Anna Zemblicka – Siltinātāja ar rūpi par dzimto novadu
RTU studente Līga Upeniece stāsta par darbu Krāslavas novada domes īstenotajos energotaupīšanas projektos.

Latvijas Avīze, 26/10/2011 LETA – Enerģijas taupīšana nepietiekama
RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta profesores Andras Blumbergas viedoklis.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Vēstnesis, 26/10/2011 lpp.: 58 Jānis Stradiņš – Par latviešu zinātniekiem Latvijā un pasaulē
Profesora Jāņa Stradiņa viedoklis.

Diena, 26/10/2011 lpp.: 20 Magda Riekstiņa – Iespēja ietaupīt laiku biznesā
RTU zinātnieki piedāvā uzņēmējiem risinājumu, kas ļautu saīsināt biznesaprocesu un dažādu normatīvo dokumentu saskaņošanai nepieciešamo laiku.

Kursas Laiks, 26/10/2011 lpp.: 9 Uldis Dobelis – Sīkstuļi gandrīz soda
«Vaiņodes» handbolisti ļoti smagā cīņā Latvijas virslīgas handbola čempionāta spēlē savā laukumā ar vienu vārtu pārsvaru uzvarēja savus vienmēr neērtos pretiniekus «RTU» handbolistus.

db.lv, 26/10/2011 Jānis Rancāns – Sāk būvēt Baltijā vienīgo siltummaiņu rūpnīcu
Sadarbībā ar RTU iecerēts dibināt uzņēmumu – ANT Research Center, kur RTU audzēkņi universitātes mācībspēku un Eko Air speciālistu vadībā piedalītos jaunu materiālu un tehnoloģiju izpētē, dizainu izstrādē un ieviešanā ražošanā, stāsta uzņēmums.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena, 27/10/2011 lpp.: 9 Džeina Tamuļeviča – Studentiem varētu nebūt jānīkst rindās pēc e-talona
RTU Informācijas tehnoloģiju dienesta direktors Gatis Praličs stāsta parsadarbības modeli e-talona pagarināšanas jautājumā ar Rīgas Satiksmi.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Izglītība un Kultūra, 27/10/2011 lpp.: 4 Andris Bērziņš – Apvienotais Pasaules latviešu zinātnieku III kongress un Letonikas IV kongress
Uzrunā RTU rektors Leonīds Ribickis ierosināja sekmēt iegūt pirmo izglītību tehniskajās specialitātēs un otro sociālajās, kā tas notiek Šveicē.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 28/10/2011 lpp.: 12 Signe Knipše – Attieksme, politika un efektivitāte
RTU rektora Leonīda Ribicka viedoklis.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 28/10/2011 lpp.: 13 Signe Knipše – Veido starptautisku loģistikas programmu
RTU veido jaunu starptautisku maģistra līmeņa programmu.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

db.lv, 28/10/2011 Jānis Rancāns – Izveido kopuzņēmumu aviācijas tehnikas monitoringam un apkalpošanai
Transporta un sakaru institūts (TSI), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU),RAF-Avia un D un D Centrs izveidojuši kopuzņēmumu, kas plāno izstrādāt un izmēģināt aviācijas tehnikas monitoringa sistēmas un nodarboties ar virtuālās realitātes sistēmām.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

nra.lv, 30/10/2011 BNS – Prezidents ar universitāšu rektoriem apspriedīs augstākās izglītības jautājumus

31. oktobris, 2011 plkst. 15:37