Preses apskats

3. septembris, 2008
.
.
.
Kurzemes Vārds (Liepāja), 14/08/2008, Daina Meistere, lpp.: 7 – Mērķstipendijas prioritāro priekšmetu skolotājiem

Liepājā izsludināta pieteikšanās skolotāju mērķstipendijāmprioritārajos mācību priekšmetos. Valsts sniedz atbalstu tiemvispārizglītojošo skolu un profesionālo mācību iestāžu skolotājiem,kuri māca matemātiku, fiziku, ķīmiju, dabaszinātnes, informātiku,svešvalodas, sākot no 7. klases.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 18/08/2008, lpp.: 11 – Jaunā amatā

Zvērināta advokāte Lauma Bērziņa pievienojusies zvērinātu advokātubirojam «Sorainen». L. Bērziņa ieguvusi biznesa vadības maģistra grāduRīgas Tehniskajā universitātē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Diena, 18/08/2008, Aija Lakševica, lpp.: 6 – Mežaparkā jābūt mežam

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanasfakultāte jau sesto gadu rīko vasaras nometni ārzemju un vietējiemstudentiem. Šovasar tās tēma bija «Kultūra. Zooloģija. Urbānisms». Pēcievadlekcijām un mācību ekskursijām studentiem bija jāpievēršasMežaparka izpētei, tostarp jāpēta tā mijiedarbība ar Rīgas zooloģiskodārzu. Studenti iesaka Rīgas lielāko parku padarīt pievilcīgāku arstrūklakām, skatu torni un gaismām un atstāt to kā mežu pilsētā.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Vesti Segodna,18/08/2008, lpp: 12 – Vesti Segodna sveic!

Sveicam dzimšanas dienā RTU profesoru Ruslanu Dorošenko!
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Bauskas Dzīve, 18/08/2008, lpp.: 4 – Finanšu forums Bauskā – problēmu risinājumiem

Bauskā 29. augustā notiks Zemgales reģionālais Finanšu forums. Tasiecerēts arī kā notikums visiem pilsētas iedzīvotājiem, kuri aicinātipiedalīties un iesaistīties. Pirmajā diskusiju grupā, kuras tēma ir«Muita šodien un rīt» (moderators – Aivars Gulbis, RTU Starptautiskoekonomisko sakaru un muitas institūta docents), galvenokārt aicinātipiedalīties Valsts ieņēmumu dienesta un muitas darbinieki 
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Malienas Ziņas (Alūksne), 16/08/2008, Āris Upenieks, lpp.: 4 – Pastāstīja par jaunumiem Valsts darba inspekcijā

Valsts darba inspekcijā pēdējā laikā notikušas vairākas būtiskasizmaiņas gan organizatoriskajā struktūrā, gan darbības saturā –likumdošanas un normatīvo aktu jomā. Nākotnē darba aizsardzībasspeciālisti būs pieprasīti. Šos speciālistus gatavo Rīgas Tehniskajāuniversitātē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Dienas Bizness (Saldo), 20/08/2008, Andrejs Vaivars, lpp.: 4, 5, 6, 7 – RTU: VALDĪBAI JĀDOD NAUDA JAUNU UZŅĒMUMU ATVĒRŠANAI

Latvijā būtu jāievieš norma, kāda jau darbojas vairākās Eiropas valstīsun paredz, ka atsevišķu augstskolu beidzējiem obligāti jāatver savsuzņēmums. Taču tam ir nepieciešams arī valsts finansējums. Tā intervijā«Saldo» klāsta Rīgas Tehniskās universitātes prorektors LeonīdsRibickis.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Latvijas Avīze, 20/08/2008, Kristīne Aļehno, lpp.: 16 – Mežaparka attīstībai nākotnē

Mežaparkam jākļūst par pieejamu atpūtas vietu arī diennakts tumšajāsstundās un meža klātbūtne jāakcentē ne vien ar papildu apgaismojumu,bet arī ar vizuālajām instalācijām un pārdomātu transporta kustību, kasved uz Mežaparku. Tādi bija daži no Rīgas Tehniskās universitātesorganizētās vasaras universitātes «Kultūra. Zooloģija. Urbānisms.»studentu priekšlikumiem Mežaparka attīstībai.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Dienas Bizness (Saldo), 20/08/2008, Katrīna Iļinska, lpp.: 14, 15 –GROZĪJUMI BŪVNORMATĪVOS UN PĀRĒJA UZ EIROKOODEKSA STANDARTIEM

2008. gada 28. jūlijā Ministru kabinets (MK) pieņēma grozījumusvairākos Latvijas būvnormatīvos, kā arī apstiprināja Eirokodeksastandartu nacionālo ieviešanas plānu 2008.–2011. gadam. Grozījumibūvnormatīvos paredz pakāpenisku pāriešanu uz būvju un būvizstrādājumuprojektēšanu saskaņā ar Eirokodeksa standartu. Tas nozīmē, ka Latvijasmācību iestādēs (Rīgas Tehniskā universitāte u. c.), kas sagatavoarhitektus un inženierus, būs jāievieš izmaiņas un studentiem būsjāpārmācās, lai viņi varētu projektēt atbilstoši jaunajām normām.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Latvijas Avīze, 21/08/2008, Ģirts Vikmanis, lpp.: 8 – Automašīnu magnēts no rūsaina metāla

Bijušās centrālās pasta ēkas vietā pie Stacijas laukuma būvēstirdzniecības un biroju centru. Rīgas Tehniskās universitātesAutotransporta institūta direktors Gundars Liberts uzskata, ka jaunāēka piesaistīs arī papildu automašīnas vietā, kur jau ir problēmas arsatiksmi.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Rīgas Balss, 21/08/2008, lpp.: 28, 29 – Izstādes

Arhitektu namā apskatāmi Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskāsvasaras universitātes «Kultūra. Zooloģija. Urbānisms.» priekšlikumiMežaparka attīstībai, izstrādāti vizuāli baudāmā formā.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Ogres Ziņas, 20/08/2008, Ilze Ceiča, lpp.: 3 – Atklāj absolventu darbu izstādi

Īsi pirms jaunā mācību gada sākuma Ogres mākslas skolā atklājaabsolventu mākslas darbu izstādi. Izstādes dalībnieks ir arī KristapsRuļuks, kurš, izturot lielu konkursu, šogad uzsāks mācības RīgasTehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Izglītība un Kultūra, 21/08/2008, lpp.: 6 – Noslēgusies Mežaparka attīstībai veltītā vasaras universitāte

Ar Mežaparka attīstības priekšlikumiem veltītās izstādes atklāšanunoslēgusies Rīgas Tehniskās universitātes rīkotā starptautiskāarhitektūras studentu vasaras universitāte «Kultūra. Zooloģija.Urbānisms.».
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Latvijas Avīze, 22/08/2008, Kristīne Aļehno, lpp.: 6 – «Iespējamās misijas» pirmais desants

Vakar Rīgas pilī Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar programmas«Iespējamā misija» dalībniekiem. Divpadsmit jaunieši, kuri jau ieguvušiaugstāko izglītību vai vēl mācās, savas zināšanas nodos tālāk skolēniemvienpadsmit dažādās Latvijas skolās.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Dienas Bizness, 22/08/2008, D.Golovko, lpp.: 21 – Starptautiskā projektā top vīzija par Mežaparku

Noslēgusies RTU Starptautisko un sabiedrisko departamenta unArhitektūras un pilsētplānošanas rīkotā starptautiskā arhitektūrasstudentu vasaras universitāte «Kultūra. Zooloģija. Urbānisms.».
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.

Ogres Vēstis, 21/08/2008, lpp.: 3 – Topošajiem māksliniekiem – sava izstāde

Līdz 1. septembrim Ogres mākslas skolā būs apskatāma šonedēļ atklātā toskolas absolventu darbu izstāde, kuri turpinās izglītoties kādā nomākslas jomām. Viens no darbu autoriem – Kristaps Ruļuks turpināsstudēt Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē.
Lai lasītu vairāk, spiediet šeit.
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

3. septembris, 2008 plkst. 11:56

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi