Preses apskats (10.10.–16.10.2011.)

17. oktobris, 2011

Diena, 10/10/2011 lpp.: 11 Magda Riekstiņa – Risinājumi modernam apgaismojumam Nākotnē iespējams modernizēt apgaismojuma sistēmas, uzlabot apgaismojuma kvalitāti un paaugstināt energoefektivitāti, secinājuši RTU EEF pētnieki. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena, 10/10/2011 lpp.: 13 – Latvijas klubi triumfē Polijā
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

tvnet.lv, 10/10/2011 – «Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga»
17. oktobrī plkst. 18.30 ES mājā, turpinot mākslas tikšanās ciklu «Eiropas gadalaiki: rudens un ziema», notiks pasākums «Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga», kurā piedalīsies RTU APF profesors Jānis Krastiņš un jūgendstila interjera pētniece Vita Banga.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Vēstnesis, 11/10/2011 lpp.: 55 Jānis Stradiņš – Par latviešu nācijas pazaudēto un Ķīmijas gadā jaunatrasto dēlu Paulu Valdenu

Latvijas Avīze, 11/10/2011 lpp.: 6 – Ieskandina jubileju

Latvijas Avīze, 11/10/2011 lpp.: 17 Egīls Jurisons – Rīgai divi Eirokausi
Eiropas mazos florbola kausus Polijas pilsētā Rakoņevicē izcīnīja Latvijas abas čempionvienības no Rīgas – «RTU/Inspecta» kungi un «RSU/Runway» dāmas.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

rus.tvnet.lv, 10/10/2011 – Объявлен конкурс для школьников «Энергоэm Рижский технический университет (РТУ) в сотрудничестве с банком SEB, Латвийской ассоциацией предприятий по управлению и обслуживанию недвижимости, Рижской городской думой в рамках проекта «Mājas draugs» и информационной кампании Министерства экономики ЛР Dzīvo siltāk объявляют среди учащихся 12 классов конкурс исследовательских работ «Обслуживание жилья и энергоэффективность в Латвии»».
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

db.lv, 11/10/2011 Ingrīda Drazdovska – Skolēnus aicina pētīt māju energoefektivitāti
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

diena.lv, 11/10/2011 Aija Eriņa – Izstādē tekstils.mode.aksesuāri aplūkojami Latvijas dizaineru labākie darbi
Izstādē piedalīsies arī RTU lektore Inga Beikule.

Ventas Balss, 11/10/2011 lpp.: 2 Dace Vašuka – Interese par inženieriju pieaug
Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Aldis Slavinskis atzīst, ka šogad visvairāk vidusskolu absolventi izvēlējušies studēt RTUElektronikas, Telekomunikāciju, Informācijas tehnoloģiju, kā arī Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātēs.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Novadnieks, 11/10/2011 lpp.: 6 – Skolotāju saimi papildina programmas «Iespējamā misija» pārstāve
Līvānu 1. Vidusskolā kopš šī mācību gada sākuma programmas „Iespējamā misija” ietvaros strādā RTU absolvene informāciju tehnoloģiju jomā, skolotāja Inga Trabo.

Latvijas Avīze, 12/10/2011 lpp.: 7 BNS – Novērtē ieguldījumu Latvijas labā
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesoram habilitētajam ķīmijas doktoram Edvardam Liepiņam ar valdības lēmumu piešķirta ikgadējā Ministru kabineta balva.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 12/10/2011 lpp.: 13 Ilze Kuzmina – Var pieteikties Siemens stipendijām
RTU un LU studenti un absolventi līdz 20. oktobrim aicināti pieteikties Vernera fon Sīmensa stipendijām.

Liesma, 12/10/2011 lpp.: 1 – Apsveic ar panākumiem
Centrāleiropas V starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes bronzas medaļas ieguvējs Pārgaujas ģimnāzijas absolvents Jurģis Suta savu karjeru nolēmis saistīt ar enerģētikas nozari, izvēloties studijas RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē.

nra.lv, 12/10/2011 – Atklās Rīgas Tehniskās universitātes 150. jubilejas gadu

Telegraf, 13/10/2011 lpp.: 12 – РТУ отмечает день рождения
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

The Baltic Times, 13/10/2011 lpp.: 3 – Latvia in brief RTU will mark its 150th anniversary year.

Latvijas Vēstnesis, 13/10/2011 lpp.: 29 - Ministru kabineta rīkojums Nr. 526
RTU profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim habilitētajam arhitektūras doktoram Jānim Krastiņam par ieguldījumu kultūras vēstures izpētē un jauno arhitektūras speciālistu sagatavošanā tiks piešķirts Ministru kabineta Atzinības raksts.

Staburags, 13/10/2011 lpp.: 8 – Šī diena vēsturē
Dibināta Rīgas Politehniskā augstskola, šobrīd Rīgas Tehniskā universitāte (1862.).
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Ziemeļlatvija, 13/10/2011 lpp.: 7 Santa Sinka – Izsludināts ikgadējais stipendiju konkurss
Konkursā aicināti piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes studenti un absolventi.

db.lv, 13/10/2011 Lelde Petrāne – Mudinās skolēnus izmēģināt spēkus biznesā
Radošos seminārus vadīs Rīgas Tehniskas universitātes MBA kursa Inovāciju tehnoloģijas pasniedzējs un Inovāciju centra vadītājs Uldis Cimdiņš.

Māja, 14/10/2011 lpp.: 34-35 Ginta Auzeniece – Spītniece uz skatuves
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente Anda Bērziņa stāsta par bērnību, teātri, spītu un sapņiem.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

delfi.lv, 14/10/2011 – Par RTU Gada zinātniekiem pasludina profesoru Rudzīti un Meriju-Meri

delfi.lv, 14/10/2011 – Skolēni mācīsies vadīt uzņēmumus
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

diena.lv, 14/10/2011 – Sestdien rudens talkā tiks sakopta Ķīpsalas zaļā zona un piekraste
Rudens talku rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments un SIA Zaļā josta ar Veolia vides serviss atbalstu.

nra.lv, 14/10/2011 – Rudens talkā sakops Ķīpsalas zaļo zonu un piekrasti

nra.lv, 14/10/2011 – Paziņoti RTU gada zinātnieki
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

delfi.lv, 15/10/2011 – Pirmo reizi atskaņos Brāmsa kantāti «Rinaldo»
Lielajā ģildē 29. oktobrī, plkst. 18 RTU vīru kora «Gaudeamus» diriģenta Ivara Cinkuss vadībā, sadarbībojoties ar Liepājas simfonisko orķestri (LSO), pirmo reizi Latvijā atskaņos Johannesa Brāmsa dramatiskokantāti «Rinaldo» tenoram, vīru korim un simfoniskajam orķestrim

17. oktobris, 2011 plkst. 10:04