Preses apskats (07.11.–13.11.2011.)

14. novembris, 2011

Diena, 8/11/2011 lpp.: 14-15 Diāna Kārkliņa – Zelts, balles dejas un piederība RTU absolvents Aleksandrs Soročins stāsta par karjeras izaugsmi pēc iekļūšanas RTU «Zelta fondā». Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Jaunais Vēstnesis, 8/11/2011 lpp.: 6 Dzintra Anspoka – Skolēnu brīvdienās attīstības aģentūra «Pieci» palīdz iepazīt profesijas
Pēc tikšanās ar eksakto zinātņu pētniekiem materiālfizikas jomā jauniešiieguva pārliecību un apstiprinājumu studiju izvēlei RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena, 9/11/2011 lpp.: 20 Agita Grīnvalde-Iruka – Lampiņu josta riteņbraucējiem?
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studentes MariannasGreckas izgudrojums – riteņbraucēju josta ar mirgojošām lampiņām – piesaistīja daudzu uzmanību Latvijas Izgudrotāju biedrības rīkotajā izstādē RTU.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

diena.lv, 9/11/2011 – Ceturtdien Vircavā atklās latviešu inženieru konstruēto bioenerģijas ražotni
Ecogen biogāzes rūpnīcu ķēdes izveidei un tehnoloģiju izstrādei izveidoja savu inženieru komandu, kurā sadarbojas Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes spēki, Vācijas universitātes konsultanti, biogāzes un investīciju speciālisti.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 9/11/2011 lpp.: 10 Jānis Ancveirs – Sacenšas Latvijas izgudrotāji
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studentes Marianna Greckas un viņas izgudrojuma – riteņbraucēju josta ar mirgojošām lampiņām – fotogrāfija.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Vēstnesis, 9/11/2011 lpp.: 12 – Paziņojums par promocijas darba aizstāvēšanu
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 9/11/2011 lpp.: 9 Ilze Kuzmina  – Kur likt vecus kompaktdiskus?
RTU «Jaunais zinātnieks 2011», Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes asociētais profesors Remo Merijs-Meri stāsta par savas karjeras sākumposmu, Latvijas zinātnieku iespējām un to, kā padarīt ražošanu ekonomiski izdevīgu.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dinaburg Vesti, 10/11/2011 lpp.: 24 Sergejs Kuzņecovs  – Кузница инженерных кадров
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Stars, 10/11/2011 lpp.: 1.6 Egils Kazakevičs  – Ģimnāzisti mācās konstruēt robotus
RTU un Tartu universitātes robotikas kluba biedri vairākiem Madonas Valsts ģimnāzijas skolēniem mācīja, kā būvēt robotus.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena, 11/11/2011 lpp.: 10 Elīna Zalāne  – Augstskolas neatzīst problēmu ar svešvalodām
RTU rektora vietnieka starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igora Tipāna viedoklis.

Diena, 11/11/2011 lpp.: 14 Magda Riekstiņa – Lai braucēji neapmaldītos
Lai autobraucējiem un gājējiem būtu vieglāk orientēties, RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Mehānikas institūta Dizaina un ergonomikas centrs izstrādājis daudzpusīgu vienotu ielu nosaukumu un norāžu sistēmu.

Diena, 11/11/2011 lpp.: 11 Alvils Zauers – Ar rolleru par taksīti
RTU students Jānis Pundurs un Elvijs Akmentiņš stāsta par mototaksometru biznesu un savu uzņēmumu «City Scooter».

14. novembris, 2011 plkst. 14:34