Preses apskats (05.12.–11.12.2011.)

14. decembris, 2011

Latvijas Būvniecība, 05/12/2011 lpp.: 68–70 Jana Jākobsone – Vēsturisku ēku uzturēšana un atjaunošana Kuldīgas vecpilsētā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes doktora zinātniskā grāda pretendentes Janas Jākobsones raksts. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Būvniecība, 05/12/2011 lpp.: 66–67 Jeļena Pšeņičnaja, Baiba Gaujēna – Zemas temperatūras apkures sistēmas
RTU Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūta pētnieču Jeļena Pšeņičnajas un Baibas Gaujēnas raksts.

DEKO, 06/12/2011 lpp.: 22-24 Agnese Kleina – Uzlaist gaisā bambusu un mežu
RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes students Austris Mailītis stāsta par savu topošo projektu – «Šaolin Lidojošo mūku templi».
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 07/12/2011 lpp.: 16 Anda Asere – Gaismu spēles ziemeļnieku gaumē
RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes students, SIA «NorthLight LED» īpašnieks Uģis Hoņavko stāsta par savu dizaina gaismas ķermeņu ražotni.

Diena, 07/12/2011 lpp.: 10 Atis Rozentāls – Ja acīs nekrīt, tad ir labi
RTU Arhitektūras, vēstures un kultūras pieminekļu restaurācijas programmas profesora Jāņa Krastiņa viedoklis par «Saktas» ziedu tirgus jauno paviljonu.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Alūksnes Ziņas, 07/12/2011 lpp.: 1 Ilze Bogdanova – Apbalvos labākos ķīmijas skolotājus
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē tiks pasniegtas balvas 18 labākajiem ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem no visas Latvijas.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Dienas Bizness, 09/12/2011 lpp.: 11 Anda Asere – Jaunu nanopārklājumu meklējumos
RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Mašīnbūves tehnoloģijas institūta pētnieki stāsta par savu darbību un mērķiem, īstenojot EiropasSavienības līdzfinansēto projektu «Mehānisku elementu virsmas un to iekšējās struktūras nanotehnoloģiskie pētījumi».

Druva, 09/12/2011 lpp.: 7 Mairita Kaņepe – Tehniskā jaunrade
RTU Studentu parlaments un Robotikas klubs viesojās Cēsīs, lai Bērnu zinātnes centrā Z(in)oo kopā ar jauniešiem konstruētu robotus, veidotu milzu ziepju burbuļus, uzburtu šķīdumu varavīksnes, būvētu laivas, radītu elektrību un testētu tiltu izturību.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latgales Laiks, 09/12/2011 lpp.: 19 Sergejs Kuzņecovs – Neveiksmīgas epizodes un zaudēta spēle
Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlē «RTU/Merks» ar rezultātu 63:61 uzvarēja «DU» komandu.

Kurzemnieks, 10/12/2011 lpp.: 3 – Jaunieši var būvēt robotus
RTU un Tartu Universitātes pārstāvji 14. un 15. decembrī viesosies Ventspils 1. ģimnāzijā, kur jauniešus iepazīstinās ar robotu uzbūvi, elektronikas un programmēšanas pamatiem un kopīgi veidos robotus – sumo cīkstoņus.

14. decembris, 2011 plkst. 19:38