Pozitīva tendence: arvien vairāk vecāku saviem bērniem izvēlētos inženiera profesiju

11. jūlijs, 2013

Swedbank Privātpersonu finanšu institūta veiktā pētījumā redzama tendence, ka kopš 2009. gada ievērojami pieaudzis to vecāku skaits, kuri savam bērnam izvēlētos inženiera profesiju. Pētījums publicēts žurnāla «Ir» 4. jūlija numurā.

Swedbank veiktā pētījuma dati liecina, ka, ja vēl 2009. gadā vecāku vēlamākajās profesijās saviem bērniem inženiera karjera nebija iekļuvusi saraksta TOP 10, tad 2013. gadā tā jau ieņem 6. vietu. 2013. gadā 23% vecāku atzinuši, ka labprāt gribētu, lai viņu atvases apgūst inženiera profesiju.

Žurnāla «Ir» rakstā «Kur un ko studēt?» lasāms, ka, pirms jaunietim izvēlēties nākotnes profesiju, ieteicams palūkoties, ko iesaka Latvijas darba devēji, valsts un vecāki.

Jau ziņots, ka RTU ir atzīta arī par darba devēju ieteiktāko augstskolu Latvijā, un arī tās piedāvātā studiju programma «Datorsistēmas» ieņem pirmo vietu darba devēju ieteiktāko studiju programmu TOPā. Tādējādi RTU jau otro gadu pēc kārtas ir Latvijas Darba devēju konfederācijas un karjeras portāla «prakse.lv» veidotās aptaujas, kurā šogad piedalījās 622 uzņēmumi, TOPa līdere.

Savukārt valsts atbalsts inženierzinātņu studiju popularizēšanai jauniešu vidū redzams pēc šajā jomā piešķirtajām budžeta vietām – starp visām Latvijas inženierzinātņu studiju programmām 2012./2013. studiju gadā izdalītas 4454 budžeta vietas.

Bet RTU 2013./2014. studiju gadam piedāvā gandrīz 3500 jaunu valsts finansēto budžeta vietu, kas ir vislielākais budžeta vietu skaits starp Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Konkrēti pamatstudijās RTU piedāvā 2198 budžeta vietas.

11. jūlijs, 2013 plkst. 9:10